Sakarya’yı Temsil Eden Bayan Halk Oyunları Ekibi Başkan İspiroğlu’na Ziyaret

Macaristan’ın Budapeşte şehrinde düzenlenen Uluslararası Yaz festivalinde Sakarya’yı temsil eden,  Bayanlar Halk Oyunları Ekibi Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nu ziyaret ettiler.

Sakarya’yı Temsil Eden Bayan Halk Oyunları Ekibi Başkan İspiroğlu’na Ziyaret

Macaristan’ın Budapeşte şehrinde düzenlenen Uluslararası Yaz festivalinde Sakarya’yı temsil eden,  Bayanlar Halk Oyunları Ekibi Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nu ziyaret ettiler. kocaali
HABER- ASLI ÇAM
Sakarya’yı  Macaristan Budapeşte şehrinde düzenlenen Uluslararası Yaz festivalinde temsil eden Yetişkin Bayanlar Halk Oyunları Ekibi  Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nu makamında ziyaret ederek, yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ettiler.

Başkan Mehmet İspiroğlu, Ekibin yurt dışında gördüğü büyük ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirdi. İspiroğlu biz balkanlarda yaşayan soydaşlarımız ile dost değil, kardeşiz. Ve kardeşlik köprüsünün dehada sağlamlaştırılması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz dedi. Bayanlar Halk Oyunları Ekibinin sergilediği oyunlara hayran kalan Budapeşteliler ekibimize çok yoğun ilgi gösterdiler dedi. İspiroğlu Bayanlar Halk Oyunları ekibine Karasu ‘yu yurt dışında en iyi şekilde temsil ettiğinden dolayı  hepsini ödüllendirdi.
Karasu Kültür ve Sosyal İşler Müdürü  Fatma Tatlı, Budapeşte’de İlimizi ve İlçemizi en güzel şekilde temsil ettik, Karasu Belediyesi Yetişkin Bayanlar Halk Oyunları Topluluğumuz ile gurur duyuyorum.  Budapeşte’de yapılan uluslararası festivalde, Ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik. Katılım gösteren ülkelerle kültür alışverişinde bulunarak hemde kendi kültürümüzü onlara tanıtmış olduk. Hemde onların kültürünü öğrenmiş olduk. Bizlere her konuda yardımcı olan Karasu belediye başkanı Mehmet İspiroğlu’na ekibimizle birlikte teşekkür ziyaretinde bulunduk dedi.
Kaya, Oda başkanları, esnaf ve sanatkârlar yer aldı. Yılın ‘Ahisi’ olarak seçilen Halil İbrahim Balcı’ya kaftan giydirildi.

Aslı ÇAM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER