SARI “10 yılda 10 eseri yok”

Yerel seçimlere kısa bir süre sonra çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı ilk mitingini Kurudere Mahallesinde gerçekleştirdi.

SARI “10 yılda 10 eseri yok”

Müthiş bir konvoyun gerçekleştirildiği mitinge oldukça yoğun bir katılım sağlandı.
Seçim çalışmalarına devam eden Cumhur İttifakı ilk mitingini Kurudere Mahallesinde gerçekleştirdi. Ak Parti milletvekili Recep Uncuoğlu, Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe Başkanı Münir Ali Kara, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit ve Cumhur İttifakı Karasu Belediye Başkan Adayı İshak Sarı’nın katıldığı miting öncesi yoğun katılımlı bir konvoy yapıldı. Mahalleye varılmasının ardından kahvehane ziyaretleri sonrası miting sahnesinde mikrofonu eline alan ilk isim Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit oldu. Konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Yavuzyiğit “bizi böyle coşkuyla karşılayan siz değerli Kurudere’lilere teşekkürü borç biliriz. Biz her seçim dönemi teşkilatımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla hep sahada olduk. Hep beraber çalıştık. İnşallah 31 Mart’tan sonrada sorunların çözümü için yine hep birlikte çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Sakarya’da bir miting gerçekleştirdi. Bu mitinginde özellikle Karasu’dan oldukça bahsetti. Çünkü Karasu artık Türkiye’nin gururu haline geliyor. Yerli savunma sanayinin üretim merkezi haline geliyor. Bu gibi fabrikaların tam kapasite çalıştığı günlerde sadece BMC fabrikasından 10.000 işçi çalışacak. Bu Karasu için çok gurur verici bir şey. Buralarda bizim kardeşlerimiz çalışacak. Türkiye’de yerli silah üretimi %30’lardan %70’lere çıktı. Türkiye kendi ayakları üstünde durmaya başlıyor. Yani bizler artık kendi ürettiğimiz silahlarla terörle mücadele ediyoruz. Hamdolsun artık terörün belini kırdık, inşallah sıfırlayacağız. Artık bu gibi sorunları konuşmayıp Türkiye’nin Dünya devleti olması konusunda çalışıyoruz. Bu da yerli ve milli üretimle oluyor. Bunlarla birlikte Karasu’dan buraya gelirken kesintisiz asfalt yoldan geldik. Allah Büyükşehir’den razı olsun. Biz Karasu’ya, ülkemize bir çivi çakanı başımızın üstüne koyarız” dedi.

Kara “Beş benzemez”
Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit’ten sonra kürsüye Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe başkanı Münir Ali Kara geldi. 31 Mart seçimleri bundan önceki seçimlere benzemiyor diyen Münir Ali Kara “24 Haziran’da bir seçim gerçekleştirdik ve yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı’nı seçtik. Ama tartışmalar bitmedi. Adamlar 15 Temmuz’da yarım kala işi 31 Martta bitireceklerini söylüyorlar. Biz de diyoruz ki ülkemizde beka problemi var. Onlarda diyorlar ki beka problemi Karasu’ya mı kaldı, Karasu’ya kaldıysa Kurudere’ye mi kaldı. Biz de diyoruz ki evet. Çünkü Kurudere’de ki adamın kullanacağı oy ile Çemişkezek’te ki adamın kullandığı oy aynı ortalamaya giriyor mu girmiyor mu? Demek ki beka problemi Karasu’ya kaldı, Kurudere’ye kaldı. Bu bilinçle sandığa gitmek gerekiyor. Bazıları beka problemi yok diyor. Biz diyoruz ki bu ülkede pkk var, fetö var, pyd var, hatta dhkp-c bile varlığını sürdürüyor. Azetbaycan’ın rahmetli devlet başkanı Ebulfeyz Elçibey diyor ki “sen Türk olduğunu unutsan da düşman unutmaz”. Bak adam Yeni Zelanda’da Müslüman katlederken silahın üstüne Ayasofya’yı yazıyor. Bu adamlar senin Türk olduğunu unutmuyorlar. Biz kanı kanına, huyu huyuna uyan ikiside milliyetçi muhafazakar iki parti olarak araya gelip Cumhur İttifakını kurduk. Ve diyoruz ki beka problemi var. Peki ya siz? Bizden ayrıldığını söyleyip, gerçek ülkücü olduğunu söyleyen İyi Partili kardeşlerim var. 80 öncesinde ülkücü katletmeyi şeref sayanlarla bir araya gelmeyi de bir açıklayalım lütfen. Peki biz başörtüsü için mücadele ederken 28 Şubat’ı yaratan CHP ile Saadet nasıl araya geldi? Hiçbir İyi Partili ve CHP’li kardeşim Karasu için söylüyorum fetöcü değildir. Ama fetöcülerin umudusunuz. Hiç utanmadan başka birisi çıkıyor diyor ki Kürdistan’da biz kazanacağız batıda da Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne kaybettireceğiz. Şimdi bu beş benzemez bir araya gelmiş çöp toplayacaklar. Yer mi Kurudere’li. Demek ki ülkede beka problemi var ama siz zekâ problemi olsun istiyorsunuz o da sizde var” dedi.  

Sarı “Karasu halkı gereken dersi verir”
Yedi yıl ilçe başkanlığı yaptığını ve 31 Mart seçimlerinde bizzat Cumhurbaşkanı tarafından aday gösterildiğini söyleyen Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı İshak Sarı “Sayın Cumhurbaşkanımız bugün bizleri 2014 yılında ise mevcut belediye başkanını aday gösterdi. Saygı duyduk. Biz bu adayla kapı kapı, mahalle mahalle dolaştık. Bugün aynı Cumhurbaşkanımız bir eksiklik gördü bir zafiyet gördü ki adayı değiştirme kararı aldı. Ama mesela Serdivan’da değiştirmedi. Peki, dün siz aday gösterilince bir problem yoktu, bugün problem mi var. Siz bu iradeye saygı göstermeyip belediye başkanlığı makamında bir kısım insanı toplayıp Ak Partilileri sandığa gömeceğiz diye nara atıyorsunuz. Bu size yakışan hareketse bunu milletin takdirine bırakıyorum. 10 yılda dört parti değiştirmiş. 10 yılda ben belediye başkanı olsam milletin karşısına çıkıp şu projeleri yaptım derdim. 10 yılda 10 tane eseri yok sanki ben belediye başkanlığı yapmışım gibi bana hesap soruyor. Sokakta miting meydanlarında ağlayıp duruyor. Milliyetçi Hareket Partisindeyken muhalefetteydim çalışamadım, iktidar partisine geçiyor beni çalıştırmadılar siz hep bahane üretiyorsunuz. Ve zaman yaklaştıkça bel altı siyaset yapıyorsunuz. Sürekli çamur, iftira, hakaret. Değerli belediye başkanı, o makam mazeret üretme makamı değil. O makam hizmet üretme makamı. Bana 10 yıldır yaptığın projeleri anlat. Bugün 3,5 aydır maaş alamaya işçi var Karasu’da. Onu da bize bağladı çok şükür. İktidar partisinde en bereketli dönemde hizmet veremediniz, Büyük Birlik Partisinde muhalefette verebilecek misiniz? Bu millette size inanacak. 10 yılda 4 parti değiştirmiş yumurtlamayan tavuk gibi folluk folluk dolaşıyor, bir tane eseri yok. Belediye başkan yardımcısına diyor ki bu işler hizmetle olsaydı şu an belediye başkanı Ahmet Genç olurdu. Diyor ki 182 km yol yaptık. Buradan İstanbul 130 km demek ki seni tutmasaydık buradan Edirne’ye kadar yol yapacaktın. Belediyenin halk nazarında itibarını sıfırladılar. Kendi itibarını da sıfırlamış yanına aldığı meclis üyesi adayları ona itibar sağlamaya çalışıyor. Meclis üyesi adayı çıkıp kürsülerde kendisi adına söz veriyor ben maaşları ödeyeceğim diyor. Belediye başkanı sen mi olacaksın meclis üyesi mi olacak ona karar verin. Diğer aday arkadaş millet ittifakı adayı da çıkıp diyor ki siz de bunlarla beraberdiniz. Sayın hocam sen siyaseti bilmiyorsun. Sen burada değildin bu mücadeleyi verirken. Senin teşkilatınla beraberdi bu arkadaş sen bunun farkında değilsin. Tüm halkımızdan yüksek bir oy ile bunlara gereken dersin verilmesini diliyorum” dedi.

Recep Uncuoğlu “Tek dertleri Recep Tayyip Erdoğan
Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı İshak Sarı’dan sonra sahneye Ak Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu çıktı. 31 Mart seçimlerini krize çevirmek istiyorlar diyen Uncuoğlu “millete tuzaklar kurmaya çalışıyorlar. Yargı darbeleri yapmaya kalktılar olmadı, ekonomik darbeler yapmaya kalktılar olmadı, en sonunda da 15 Temmuz’da bu milletin alın terini iradesini çalmaya kalktılar. Maksat neydi? Bu bölgede kendi dediğini yapan bir Türkiye olmasın. 100 yıldır bu toprakları sömürenler, cetvellerle sınırlar çizip Müslümana Müslüman kardeşini vurduranlar, bu coğrafyanın tüm yer altı kaynaklarını tüketenler bu coğrafyada güçlü Türkiye istemiyor. Ülkemizin yeniden şahlanmasını istemiyorlar. Cumhur İttifakına her türlü tuzakla geliyorlar. Bakıyoruz 31 Mart seçimlerinde karşımızda bir ittifak var. Bunlar 14 Haziran’da da çıktılar milletin karşısına boylarının ölçüsünü aldılar. 31 Mart seçimlerinden sonra 4,5 yıl seçim yok. Ülkemiz 4,5 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızla tüm sorunlarını çözecek. Onlar diyor ki biz bu 31 Mart seçimlerinden öyle krizler devşirelim ki 4,5 yıl bu ülke nefes alamasın. O yüzden kirli ittifaklar içindeler. Bu ittifakın içinde pkk var, fetö var. Bakın aylar öncesinden, okyanus ötesinden onlar dediler ki Mart’ın sonu bahar olacak. Ve bugün çok acıdır ki biz Chp’nin de İyi Parti’nin de afişlerinde Mart’ın sonu bahar yazdığını görüyoruz. Yahu Mart’ın sonu nasıl bahar olabilir? Fetönün bahar dediğine bu milletin, bu ülkenin partileri nasıl bahar diyebilir? Onların baharı bu ülkenin parçalandığı, bölündüğü gündür. Onlardan medet uman o partilere yazıklar olsun. Onların gölgesinde siyaset devşirmeye çalışanlara yazıkları olsun. Hdp ile yaptıkları ittifakı gizlemeye çalışıyorlar. Sayın İçişleri Bakanımız açıkladı. Türkiye genelinde listelerinde 300’den fazla Hdpli var. Şanlıurfa’da Hdp adayını çekiyor Saadeti destekleyeceğiz diyor. Bu ne yaman çelişkidir. Saadet partisi bir dön kendine bak ben ne yaptım ki, nerede hata yaptım ki bu terör uşağı Hdp bizi destekliyor. Biz yanlış yerde duruyoruz demeleri gerekirken aynı kayığa binmiş gidiyorlar. Bu dört partiyi aynı masaya oturtun deyin ki ülke meselesi ile ilgili 4 mesele yazın yazamazlar. Onların tek derdi var. Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun. Bunları bu fırsatı vermeyeceğiz” dedi. Ankara’da, Sakarya’da tüm kurum ve kuruluşlarda, Sayın Cumhurbaşkanımızın nezdinde Karasu’muza, Kurudere’mize fazladan bir çivi daha çakılması için İshak başkanımızı desteleyeceklerini söyleyen Uncuoğlu konuşmasını sonlandırdı.      

Aykut TİRYAKİ

SIRADAKİ HABER