Sarı “Balıkçılarımıza hayırlı olsun”

Sakarya’nın parlayan yıldızı Karasu’nun turistik ve balıkçılık hususunda parlayan yıldızı konumundaki Yeni Mahallenin en büyük sorunu olan nehire güvenli giriş çıkış problemi nihayet çözüme ulaşıyor.

Sarı “Balıkçılarımıza hayırlı olsun”

Yavuz, Sakarya Nehri'nin Karadeniz'le buluştuğu Karasu nehrin aşırı mil ve kum toplamasından kaynaklanan sığ zemin nedeniyle yaşanan sıkıntıları anımsattı. Geçmiş dönemde can kayıplarının da yaşandığını hatırlatan Yavuz, "Orada yeni bir projenin hayata geçirilmesine çalıştık ama çok hızlı bir şekilde orada bir şeylerin yapılması gereği hâsıl oldu. En son orada bir tekne devrilmiş ve bir takım sağlık sorunları yaşayan arkadaşlarımız olmuştu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile konuşmak suretiyle oradaki çalışmayı başlatma kararı aldık. Çok kısa yani bugünlerde çalışmaya başladı. Yaklaşık 100 metre uzunluğunda bir mahfuz yapılacak ve dere içi tamamen temizlenmek suretiyle oradaki sıkıntı ortadan kaldırılacak." diye konuştu. kocaali 

Sarı “Balıkçılarımıza hayırlı olsun”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhur ittifakı adayı İshak Sarı; “ Balıkçı teknelerimiz ne yazık ki yıllardır kıyıya yanaşamıyor. Hem tatlı su hem de tuzlu sulara kıyısı olan bir yerleşim yeri olmamıza rağmen ucuz balık yiyemiyoruz. Balıkçılarımızın önündeki engelleri zamanla tek tek kaldıracağız ve çözüme ulaştıracağız. Bu bağlamda en büyük sorun olan kıyıya güvenli giriş çıkış sorununu sevgili Genel Başkan yardımcımız Ali İhsan Yavuz ve eski milletvekilimiz Mustafa İsen’in baskı ve katkıları ile ortadan kaldırıyoruz. Çok şükür mendirek yapımına önümüzdeki günlerde ilk kazma vuruluyor. Ayrıca daha sonrası içinde Balıkçı Limanı Projesi de tamamlandı. İnşallah ihaleye çıkma ve sonuçlanma aşaması kaldı. Karasu’muza ve değerli balıkçılarımıza hayırlı olsun.” dedi.

Aykut TİRYAKİ

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 12:52
SIRADAKİ HABER