Sarı; “Biz usulsüzlüklere dur dedik”

Karasu Belediyesi Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı İshak Sarı Küçük Karasu Mahallesi ziyaretiyle çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Sarı; “Biz usulsüzlüklere dur dedik”

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı adayı İshak Sarı Küçük Karasu Mahallesini ziyaret etti. Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, meclis üyesi adayları ve partililerin yoğun katılım sağladığı ziyaret mahalle merkezindeki esnafların ziyaretiyle başladı. Akabinde kalabalık mahalle sakinlerine karşı ilk söz alan Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit oldu. Seçimin ülke açısından önemli bir seçim olduğunu belirten Yavuzyiğit “Biz ilçe yönetimi olarak sürekli çalışan bir teşkilatız. Sürekli sizlerle beraber olmaya çalıştık. Bu seçimlerde de yine sizlerin karşısına çıkıyoruz ve diyoruz ki ülkemiz için beka meselesi olarak baktığımız bu seçimlerde sizlerden destek istiyoruz” dedi. Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit ’in meclis üyesi adaylarını tek tek tanıtmasının ardından mikrofona Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Münir Ali Kara aldı.kocaali

Kara “Ben iki insana bakarım"

Konuşmasında beka vurgusu yapan Kara “Şırnak il başkanımızla yaşadığımız bir anıyı paylaşmak istiyoruz. Şırnak il başkanımız Karasu’ya ziyarete gelmişti. O ziyarette tanışmıştık. Uzun bir muhabbetten sonra bana bir resim gösterdi. İl başkanımızın oğlunun resmiydi. Resmide oğlunun boğazına ip geçirilmiş bir arabaya bağlanmıştı. İl başkanlığını bırak demişler. Tabi ki il başkanımız benim bir oğlum daha var cevabını veriyor. Şimdi beka yerel seçime mi kaldı diyenlere söylüyorum. Evet yerel seçime kaldı. Arkadaşlar büyük insanlar olgularla ilgilenir, bekaya bakarlar. Orta düzeydeki insanlar olaylarla ilgilenir derler ki beka yerel seçime mi kaldı. Alt düzeyde ki insanlar kişilerle ilgilenir beka şu ya da bu adaya mı kaldı. Arkadaşlar ben iki insana bakarım. Biri Milliyetçi Hareket Partisinin bilge lideri Devlet Bahçeli, diğeri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Bu iki adam kafa kafaya verdikleri ilk günden bugüne hiçbir yanlış yapmamışlar. Ülke zararına hiçbir aykırı karar almamışlar. Ben o iki adama bakarım. Ben benim genel başkanımın başını öne eğdirmem” dedi. Konuşması büyük alkış alan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Münir Ali Kara’dan sonra konuşma sırası Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı İshak Sarı’ya geldi.    

Sarı “Böyle belediyecilik olmaz”
Konuşmasına mahalle sakinlerini selamlayarak başlayan Sarı “Bildiğiniz gibi yedi yıl ilçe başkanlığı yaptım. Hiç gelmediysem defalarca mahallenizi ziyarete gelmişimdir. Seçim dönemleri, teraviler, ziyaretler kapsamında. Siz beni tanıyorsunuz zaten. Ben 31 Mart yerel seçimlerimizde cumhurbaşkanımızın ve genel merkezimizin tensipleriyle Karasu belediye başkan aday gösterildim. Sevgili ilçe başkanlarım seçimin ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu zaten vurguladılar. Ben birazda yerel anlamda öneminden bahsetmek istiyorum. Karasu son 10 senedir çok kötü yönetiliyor. Kentin durumu gözler önünde. Karasu belediyesi son yıllarda en fazla gelir elde eden belediyeler arasında. Ama bu girdilere oranla daha çok borç yapılmış, üstüne üstlük hizmette yapılmamıştır. Belediyemiz yapılan yanlışlıklar ve usulsüzlükler yüzünden borç bataklığına batmış durumda. Bunları söyleyince bana direk sende ilçe başkanıydın senin belediye başkanındı sorusunu soruyorlar. Arkadaşlar ilçe başkanının sandığınız gibi büyük yetkileri yok. Yani belediye başkanının üstü değil. Biz bu halde bile yapılan bu usulsüzlükleri gerekli tüm mercilere ilettik. Ama aile içindeki bir sıkıntıyı dışarı vurursanız önce siz sıkıntı yaşarsınız. Zaten biz tüm bu sorunları dile getirdiğimiz için bu arkadaş tekrar aday gösterilmedi. Sen aday gösterildiğinde, biz istemememize rağmen biz senin yanında mahalle mahalle dolaştık. Çalıştık. Sen gösterilmediğinde ne yaptın? Hemen kafa kaldırdın. Bakın belediyecilik böyle olmaz. Peki biz neyi vadediyoruz? Öncelikle belediyeye bir disiplin gerekiyor. Önce bu disiplini saylayacağız. Sonra bu usulsüz borçlanmanın kaldırılması için gerekli her yere gideceğiz. Bakın bu borçlanma usulsüz siz Karasu halkını cezalandıramazsınız diyeceğiz. Diğer adaylar neyine güveniyor bilmiyorum ama ben önce iktidarın gücüne sonrada büyükşehire güveniyorum. Çünkü onların destekleri olmadan bu borcun altından kalkıp hizmet yapılamaz. Sonra bütün yollarımızı yapacağız. Ne yazık ki yol konuşuyoruz hala. Diğer belediyeler kültürel belediyecilik yaparken biz hala yol konuşuyoruz. Hepsini halledeceğiz. Ve daha sonra projelerimiz, hayallerimiz var. Yavaş yavaş, ayaklarımız yere sağlam basa basa o projeleri yapacağız” dedi.  
 

Aykut TİRYAKİ

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER