SARI; Karasu Akkum Mahallesi ve Karapınar Mahallesi sakinleriyle buluştu

Sarı Akkum Mahallesinde ve Karapınar Mahallesinde yaptığı konuşmada “Son dört buçuk yıldır Ak Parti belediyeciliğini benimseyememiş bir başkanla Karasu’nun sorunları ortadadır ve bu yöneticiliği yüzünden aday gösterilmemiştir” dedi.  

SARI; Karasu Akkum Mahallesi ve Karapınar Mahallesi sakinleriyle buluştu

Her mahallede söylüyoruz Karasu belediyesinin borçları yüzünden bir çivi çakacak halde değildir diyen Cumhur İttifakı Karasu Belediye Başkan Adayı İshak Sarı açıklamalarında “Biz seçildiğimiz zaman gerek iktidardan gerek Büyükşehirle birlikte Karasu’da projelerimizi ve artık bitmesi gereken mahalle aralarında ki yol sorunlarını çözeceğiz. Millet ittifakının adayı diyor ki “Sende Ak Parti ilçe teşkilatı başkanıydın neden bir şey yapmadın’’ gerekli yerlere raporlar verildi ki mevcut belediye başkanı İspiroğlu aday gösterilmedi. Yedi yıllık ilçe teşkilatı başkanlığımda Akkum Mahallesine gelmişliğim çoktur. Burada sizlerle mahallenizin sorunları dinledik ve biliyoruz. Mahalle yollarını görüyorsunuz bu yolları mevcut belediye başkanı değil, Büyükşehir grup yollarına katarak merkez mahallelerde olmayan yol yapıldı. Her zaman söylüyoruz biz Karasuyu, Büyükşehir’in desteğiyle bu sorunları ortadan kaldıracağız” kocaali 

Sorunlar dinlendi
Mahalle sakinlerinden Süleyman Likos ‘’Mahallemiz Karasu’da tek olan girişi olup çıkışı olmayan bir mahalledir. Bir köprü yapılarak karşı köye bağlantı yapılabilir. Bu köprüyle bölge mahalleleri gelişime açılır yardımınızı bekliyoruz’’ dedi. Sarı Likos’un sorusu üzerine “Gerekli değerlendirmeler yapılıp proje hazırlanıp Büyükşehir desteğiyle Ankara’ya iletilir eğer köyün gelişiminin önünü açacaksa neden yapmayalım. Biz Karasu için varız Karasu bizim için değil” dedi.     

Aykut TİRYAKİ

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER