Sarı Vergi Haftasını kutladı

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı İshak Sarı Vergi Haftası dolayısıyla Vergi Dairesi Müdür Ayhan Aladağ’ı ve çalışanlarını ziyaret etti.

Sarı Vergi Haftasını kutladı

Vergi haftası kapsamında Karasu Vergi Dairesi Müdürü Ayhan Aladağ’ı ve daire personellerini ziyaret eden Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı İshak Sarı Aladağ’a ve çalışanlarına başarılar diledi. Vergi Haftası kutlama ziyaretinden dolayı Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı İshak Sarı’ya ve yönetimine teşekkür eden Vergi Dairesi Müdürü Ayhan Aladağ toplumda vergi bilincinin oluşturulması ve gönüllü ödeme alışkanlığı kazandırılması adına her yıl Vergi Haftası etkinlikleri düzenlediklerini söyledi.  kocaali 

Sarı Vergi Haftasını kutladı
Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı İshak Sarı yaptığı açıklamada “Devletlerin temel finansman kaynağı olan vergi, etkin ve sağlıklı bir şekilde toplandığı takdirde ülkelerin büyümesine ve gelişmesine doğrudan etki etmektedir. Günümüzde dünyanın gelişmiş ve refah seviyesi yüksek ülkelerini incelediğimizde, vatandaşların gerçek anlamda vergi bilincine sahip olduğunu ve vergiyi vazife olarak değil vatandaşlık borcu olarak algıladıklarını görmekteyiz.  Vergi Haftası, ülkemizin kalkınması ve gelirlerinin adil bir şekilde dağıtılarak, kamu hizmetlerinin topluma daha etkin bir şekilde ulaştırılması ve gelecek nesillerimizin daha müreffeh bir ortamda yaşamasının, ödenen vergilerle sağlanacağı bilincinin toplumun her kesimine verilmesi açısından büyük önem arz etmektedir” diyerek vergi haftasını kutladı. 

Aykut TİRYAKİ

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER