Sizi belediyeye pasaportla bile sokmazlar

Seçim çalışmalarının ilk adımı olan Küçük Karasu Mahallesi’nde yoğun katılımlı bir miting gerçekleştiren BBP adayı Mehmet İspiroğlu, Sarı’ya gönderme yaparak,

Sizi belediyeye pasaportla bile sokmazlar

Seçim çalışmalarının ilk adımı olan Küçük Karasu Mahallesi’nde yoğun katılımlı bir miting gerçekleştiren BBP adayı Mehmet İspiroğlu, Sarı’ya gönderme yaparak, “Okuduğu okulda sınıf başkanı bile olmayan biri, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın gölgesinde Karasu’ya başkan olacağını sanıyor. Allah göstermesin, olur da kazanırsa pasaportla bile belediyeye giremezsiniz. Schengen vizesi almanız gerekir, o zaman da 6-7 korumadan geçip belki girersiniz” dedi.
Küçük Karasu Mahallesi’nde düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, sözlerine “Seçim çalışmalarımızın ilk adımını Küçük Karasu’da attık. Bu mahalle sakinlerinden aldığımız güç ve destekle yola çıktık ve bugün de aldığımız gücü ve desteği katlayarak karşınıza bir kez daha geldik

İlk kıvılcımı yakan Küçük Karasu’ya bugün büyük bir şevk ve hizmet ateşiyle tutuşarak gelmenin mutluluğu içerisindeyiz” diyerek başladı. 31 Mart’ın bir yerel seçim olduğunu bir kez daha vurgulayan Eminoğlu, “En son 24 Haziran’da Ankara’ya gönderdiğiniz o vekilleri bugüne kadar bir daha görebildiniz mi? Ancak bugün karşınıza yine işleri düştüğü için çıkıyorlar. Ama 31 Mart’ta seçeceğiniz belediye başkanını her gün görebileceksiniz. Her gün göreceğiniz bir başkanı seçeceksiniz. Bu işin partisi falan olmaz” vurgusunda bulundu. Belediye başkanının halka en yakın olan, kapısını kapatmayan, gönlünü vatandaşa verebilen ve hoşgörüyle karşılayan, her işi göremese de çayını ısmarlayıp halkın yüzüne içten gülen birisinin olması gerektiğini belirten Hasan Eminoğlu, “Bu kişi de Mehmet İspiroğlu’dur. Asık suratla, protesto yemiş senet gibi bir yüzle gezen kişi başkan falan olamaz bu ilçeye. Asil olan sizsiniz, vekaleti alan başkandır. Vekil kişi, kabadayı gibi olmaz, tepeden bakmaz, halkın karşısında önünü ilikler. 40 muhtarın 30’uyla barışık olmayan bir adamda sorun vardır. Bir dön kendine bak Sayın Sarı, sorun nerede?” ifadelerini kullandı.


Gönül belediyeciliğini örneği biziz
Eminoğlu’nun ardından kürsüye gelen Mehmet İspiroğlu, konuşmasına “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın gölgesinde siyaset yapanların size vaat edebileceği hiçbir şeyin olmaması çok normal. Kalkıp genel siyasetten başka ne söyleyebilirler? Ben kalkıp “Yirmi bin taban oyum var’ diyerek’ tepeden bakan biri değilim. Ben önce Allah’a, sonra sizlere güvenerek yola çıktım. Ama karşınızda o gölgeye sığınanların da gerçek yüzünü görün istiyorum” sözleriyle başladı. “Kurudere’ye neredeyse topla tüfekle çıkartma yapacaklar. Vekiller, belediye başkanları, transfer başkanlarla anca o kadar yapabildiler. Dillerde varsa yoksa Mehmet İspiroğlu. Çünkü onlarda bir İspiroğlu hastalığı ve korkusu başladı, yangın başladı” diyen BBP Karasu Belediye Başkan Adayı Mehmet İsprioğlu, konuşmasını şu ifadelerle tamamladı: “Biz, seçimden seçime mahalleler gidenlerden değiliz. Düğün, cenaze, cemiyet oldu mu buradayım. Her zaman yüzünüze güldüm, ne istediyseniz verdim. Veremediysem de çay söyledim. Gönül belediyeciliğin en güzelini yaptık. Yapmaya devam edeceğim. Okuduğu okulda sınıf başkanı bile olmayan biri, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın gölgesinde Karasu’ya başkan olacağını sanıyor. Allah göstermesin, olur da kazanırsa pasaportla bile belediyeye giremezsiniz. Schengen vizesi almanız gerekir, o zaman da 6-7 korumadan geçip belki girersiniz” İspiroğlu’nun konuşmasının ardından belediye meclis üyesi adaylarının tek tek tanıtılmasının ardından program son buldu.

Ridvan KARA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER