Tatilciler sahilleri doldurdu

Tertemiz denizi, yeşili ve tarihi değerleriyle dikkat çeken Karasu yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi nedeniyle altın çağını yaşıyor.

Tatilciler sahilleri doldurdu

Bayram tatilinin başlamasının ardından yerli turistleri ağırlamaya başlayan Karasu, ramazan bayramında tam kapasite dolu halde turistlere hizmet veriyor.  Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerde Karasu sahilinde tatil yapmayı seçiyor. Yerli turistlerin Karasu’yu tercih etmesini ve bu sezon gerçekleşen turist akınından oldukça memnun olan turizm işletmecileri ve yerel esnaf, Karasu’da yeniden bu tür manzaralarla karşılaştıkları için mutlu olduklarını dile getirdiler.

Tatil beldelerine giden duble yollar dada trafiğin yoğun olduğu ve jandarma trafik tarafından sürücüler durdurularak hem şeker ikrem ediliyor hem bilgilendirme broşürleri dağıtılıyor. Karasu sahiline akın eden tatilciler sahilleri doldurdu. Sahilde bulunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Cankurtaran ekipleride jetsikilerle denizde vatandaşların yoğun olduğu yerlerde zaman zaman tehlikelere karşı tatilcileri uyarıda bulunuyorlar.

Tatile giden vatandaşlar ise trafik uygulamalarından mutlu olduklarını ve daha sık yapılmasını söylediler. Sakarya Karasu İlçesinin nüfusu 60 bin iken tatilcilerin gelmesiyle birlikte 600 bine ulaştı. Turistik bölgede otel ve motellerinde doluluk oranları yüzde yüze ulaştı.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER