Tır Parkında Sona Yaklaşıldı

Karasu Belediyesi tırların şehir merkezinde düzensiz parklanmasının önüne geçmek ve kent trafiğini rahatlamak amacı ile hayata geçirdiği tır parkı projesinde sona yaklaştı.

Tır Parkında Sona Yaklaşıldı

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Kuzey ilçeler bağlantı yolu üzerinde bulunan, özellikle Karasu Limanı için taşımacılık yapan firmaların yoğun olarak kullanabileceği, tamamen Karasu Belediyesi bünyesinde çalışmalarını yapacak, bölgenin en önemli Lojistik Merkezi ve TIR parkı için sona yaklaşıldığını belirtti.

“Son İnceleme Kaymakam Mercan’dan”
Özellikle Tır şoförlerinin yoğun isteklerinin ardından yapımına başlanılan ve yaklaşık üç ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Tır Parkının son incelemelerini Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve Belediye Başkan İshak Sarı yaptı. Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan çalışmaların genel yapısı hakkında bilgiyi Kaymakam Mercan’a verdi.

Başkan Sarı, burada yaptığı açıklamada; “İlçemizin önemli sorunlarından biri de çeşitli nakliye işlemlerini yapmak için Karasu’ya gelen Tırların park alanı bulamaması ve park alanı bulamayan tır şoförü esnaflarımızın ya mahalle aralarına ya da Liman girişine park yapıyor olmalarıydı. Bu defa tırların oluşturduğu trafik yoğunluğu, çevre sorunu ve tehlike konusu meydana çıkıyordu. Sene başında, nakliye çalışmaları yapan tır şoförü kardeşlerimizle konuşarak sorunları ve isteklerini dinlemiş, gerekli notlarımızı alarak çalışmalarımızı başlatmıştık. Bugün ise, yaklaşık üç ay gibi kısa bir sürede yapımını büyük oranda tamamladığımız Tır Parkımızı İlçe Kaymakamı Sayın Aziz Mercan’a tanıttık. Genel yapısı hakkındaki bilgileri kendilerine sunduk. İlçemize ve Tır Şoförü kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Tırların Parklanma Sorunu Tarihe Karışıyor”
Kaymakam Aziz Mercan ise; “İlçemizde, ağır vasıta araçların kent merkezinde parklanması, gerek görüntü, gerekse trafik sorunu oluşturması bakımından olumsuzluk yaratıyordu. Yol kenarında konaklamak zorunda kalan veya park edecek yer bulamayan şoför esnafımız da bundan şikâyetçiydi. Belediyemizin yaptığı projeyle İlçemizde artık bu sorunun olmayacağı kanaatindeyim. Tır parkı ile şoför esnafımız hem sosyal tesise kavuşacak hem de güvenli bir alanda konaklama imkânları olacak. Ben, bu projeden dolayı Belediye Başkanımız Sayın İshak Sarı’ya, Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan’a ve tüm belediye personellerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER