Tüm Mahallelerde Larva İlaçlaması Yapıldı

Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü Ekipleri sinek, sivrisinek ve haşerelerle mücadele çalışmalarının en önemli dönemi olan larvalar için yeni dönemde, ilçe genelinde planlı çalışmalar yürüterek merkeze ve merkeze bağlı tüm mahallelerde ilaçlama hizmetini başarılı bir şekilde tamamladı.

Tüm Mahallelerde Larva İlaçlaması Yapıldı

“Çalışmalar Aralıksız Devam Edecek”
İlk etap çalışmalarının tüm mahallelerde yapıldığını açıklayan Destek Hizmetler Müdürlüğü Ekipleri, ilaçlama hizmetlerinin aralıksız devam edeceğini belirttiler.
İlaçlama çalışmaları ile ilgili bilgi veren Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Vatandaşlarımız için sıkıntı unsuru olan ve sağlık açısından risk taşıyan sinek, sivrisinek ve haşerelerin çoğalmaması amacıyla Mart Ayı’nda larva ilaçlama çalışmalarımızı başlattık. Sinek, sivrisinek ve haşereler için en uygun çoğalma ortamı olan noktalar Destek Hizmetler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından düzenli olarak ilaçlanıyor. Şuan için tüm mahallelerimizde ilaçlama çalışmalarımızı yaptık. İlaçlanmayan mahallemiz kalmadı. Larva, uçkun ve dumanlama çalışmalarımız belirli aralıklarla yaz mevsimi sonuna kadar devam edecektir” dedi.
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER