Yavuz: İspiroğlu ‘nu eleştirdi

Büyük Birlik Partisi'nden Aday olan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ile ilgili teşkilat ziyaretinde açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, "Bu şartlar altında koparak BBP'ye gitmiş, arkasında 28 dava bırakmış birisinin bu partiye bir daha gelmesi mümkün değildir" dedi. 

Yavuz: İspiroğlu ‘nu eleştirdi

Büyük Birlik Partisi'nden Aday olan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ile ilgili teşkilat ziyaretinde açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, "Bu şartlar altında koparak BBP'ye gitmiş, arkasında 28 dava bırakmış birisinin bu partiye bir daha gelmesi mümkün değildir" dedi. kocaali
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Karasu Ak Parti ilçe teşkilatında yaptığı açıklamalarda “İspiroğlu'nun seçilse dahi AK Parti'ye dönemeyeceğini belirtti. Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu hakkında açılan soruşturmalar kapsamında 28 dava olduğunun altını çizen Yavuz, BBP'nin de Cumhur İttifakında yer almadığını net şekilde ifade etti. Yavuz; “Bir başka soru. Diyormuş ki 'ben son ana kadar vardım' Son anda milletvekilleri beni çıkardı. İyi yapmış milletvekilleri. Ama ben gerçeğini söyleyeyim size. Sonradan çıkartılmadı. Baştan da yoktu sonradan da olmadı. Yine gelse önümüze yine olmaz. Neden? 28 tane dava var arkasında. 'Siz neredeydiniz bugüne kadar?' diyecek olanlar vardır. O günlerde de tam buradaydık. İçişleri Bakanı AK Partili birisi değil mi? Soruşturma izni vermiştir gözünü kırpmadan. Bizim meclis üyelerimiz bunun savaşını vermiştir. Ve bütün bunları gördükten sonra biz zaten baştan da sonda da öyle birisini aday olarak göstermemiz mümkün değildi. Onun için aday gösterilmemiştir” dedi. 

Aykut TİRYAKİ

SIRADAKİ HABER