Kitap Kurdu Minikler Sakarya Üniversitesi Kampüsünde

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yürütülen ‘Kitap Sakarya Projesi’ kapsamında il genelinde yapılan kitap okuma etkinliği, bu hafta Sakarya Üniversitesi SAÜFEST’te düzenlendi.

Kitap Kurdu Minikler Sakarya Üniversitesi Kampüsünde

Proje sayesinde ilkokul öğrencileri, üniversitelilerle birlikte kitap okuma ve onlarla paylaşma imkânı buldu.

Sakarya Valiliği himayesinde Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Kitap Sakarya Projesi’ kapsamında her hafta il genelindeki tüm okulların katılımıyla gerçekleştirilen kitap okuma etkinliği bu hafta SAÜFEST’te yapıldı.

Sakarya Üniversitesi’ne gelen ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri kitap fuarını gezip beğendikleri kitapları temin ettikten sonra kampüs alanında kitaplarını okumanın keyfini çıkardı. İlçe okullarından festivale gelen öğrenciler üniversite ortamında, üniversiteli abi ve ablalarıyla birlikte okuma keyfini yaşadı.

SAÜFEST 1. Kitap Festivali’ne katılan öğrenciler, bir üniversite kampüsünde kitap okumanın onlara heyecan verdiğini ve üniversite ortamının çok güzel olduğunu belirttiler. Sakarya Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, başta olmak üzere birçok kişiye kitap hediye eden öğrenciler, herkesi kitap okuma etkinliğine davet etti.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER