Yaybi̇r Veli̇leri̇ Uyarıyor

Yayıncılar Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği YAYBİR eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte, korsana karşı açtığı savaşı hızlandırdı.

Yaybi̇r Veli̇leri̇ Uyarıyor

YAYBİR  VELİLERİ KORSAN ve YASADIŞI FOTOKOPİ EĞİTİM KİTAPLARINA KARŞI UYARIYOR!

Velileri uyaran YAYBİR, fotokopi yoluyla eğitim yayınları, yardımcı kaynaklar ve akademik yayınları çoğaltmanın, dağıtmanın, satmanın ve almanın suç olduğunu belirterek, bu kitapların korsan baskılarından uzak durulması çağrısında bulundu.

Eğitim-öğretim yılının başlamasıyla eğitim yayınları, yardımcı ders kitapları ve akademik yayınlara ilgi artarken, ne yazık ki bu alanlarda piyasaya sürülen fotokopi baskı ve korsan kitap sayısında da artış dikkati çekiyor. Fotokopiyle kitap çoğaltmak ve bandrolsüz korsan baskı yapmak, dağıtmak, satmak ve almak Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre suçtur. Bunun yanı sıra korsan yayın yazarların, çevirmenlerin, yayıncıların ve diğer tüm hak sahiplerinin telif haklarından doğan gelirleri gasp etmektedir.

Çocuklarımıza iyiyi, güzeli, doğru olanı, emeğe saygıyı öğretmeye çalışırken yazarın, ressamın, grafikerin, yayıncının emek ve çabalarıyla ortaya çıkan kitabın kopyalanmasına, korsan olarak çoğaltılmasına lütfen aracı olmayın.

YAYBİR olarak velileri korsan baskılar ve fotokopiyle çoğaltılarak “ders notları” adı altında satılan toplama kitaplarla ilgili uyarıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı emeğe sahip çıkmaya, fotokopi ile çoğaltılan, bandrolsüz satılan korsan kitapları satın almamamaya davet ediyoruz. Korsan kitap almayın, alanları uyarın.

Eğitim kurumlarının yöneticileri, sizlere de sesleniyoruz. Lütfen bu emek hırsızlığına göz yummayın. Bunu yapan ya da yapılmasına aracı olanlara engel olun.  Hep birlikte emek hırsızlığına dur diyelim! Korsan okumayalım, okutmayalım!

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER