Yazar Reha Tanör’ün yaşam ve lezzet hikâyeleri

Yazar Reha Tanör’ün yaşam ve lezzet hikâyeleri

“Levrek Buğulama da İstemeyin Ama” okurlarıyla buluşuyor.
“Üstüm başım kan içinde kalmıştı. Üzerimize devrilen masaların altından güçlükle doğruldum, cam ve tabak kırıntılarını ezerek kapının bulunduğunu tahmin ettiğim yere doğru ilerledim. Çığlıklar ve inlemeler arasında kendimi dışarı attım. ‘İran füzesi.’ dediler. Al Rasheed Oteli’nin bodrum katındaki meyhanesinde kafa çekmek yerine bahçesindeki çayhanesinde demli çay içmeye gitmiş olsaydım şimdi hayatta olmayacaktım. Şoka girmişim herhalde, ‘Alkol öldürür derler, benim hayatımı kurtardı.’ dediğimi hatırlıyorum.”

   Bu kitapta okuyacaklarınızın hiçbiri “öylesine” değil…
  Bir yaşam ve sohbet gurmesinin keskin zekâsına, engin yaşam deneyimine ve alaycı kalemine yaslanan eşsiz bir anlatı yolculuğu…
 “Hesabı getiren garsona ‘Karakol nerede?’ diye sordum. ‘Ne yapacaksınız karakolu?’ ‘Ne mi yapacağım, soyuldum diye şikâyet edeceğim.”
  Reha Tanör, hukuk, iktisat ve finans kitaplarından sonra bu kez de yaşama ve gastronomiye dair lezzetli sohbetleriyle karşımızda…
 “Gördüklerimi, göremediklerimi, yaşadıklarımı, yaşayamadıklarımı, düşündüklerimi, düşünemediklerimi Bodrum’dan Londra’ya, Capri’den Tokyo’ya kadar dolaşarak anlattım. Hani ‘Yediğin, içtiğin senin olsun, gördüklerini anlat!’ derler ya, ben hepsini birden anlatıverdim.

Maksat sohbet olsun.”
Reha Tanör’ün Yazardan Direkt Yayınevi tarafından yayımlanan, www.heryerdekitap.com ile pek çok mecrada keşfedebileceğiniz bu sohbet sofrasına davetlisiniz. “Levrek buğulama da istemeyin ama…” 
. Karanlıktan mı, toz topraktan mı, göz gözü görmüyordu. Çığlıkların, inlemelerin arasında dışarı attım kendimi. ‘İran füzesi’ dediler. Al Rasheed’in bodrum katındaki meyhanesinde değil de bahçedeki çayhanesinde otursaymışım, ölmüştüm. Şoka girmiş olacağım, “alkol öldürür derler, benim canımı kurtardı” dediğimi hatırlıyorum.

  Bu kitapta okuyacaklarınızın hiçbiri “öylesine değil”…
  Bir yaşam ve sohbet gurmesinin keskin zekasına, engin deneyimlerine ve alaycı kalemine yaslanan eşsiz bir anlatı yolculuğu…
   “Hesabı getiren garsona ‘Karakol nerede?’ diye sordum. ‘Ne yapacaksınız karakolu?’ ‘Ne mi yapacağım, soyuldum diye şikayet edeceğim.” 
   New York’tan Moskova’ya, Paris’ten Londra’ya, Capri’den Tokyo’ya kadar ünlü lokantalarda yaşananlar, canlanan anılar…
   “Ceketimi çıkartıp sandalyenin arkalığına geçirdim…Kazağımı iskemlenin üstüne katladım…Gömleğimin düğmelerini çözerken telaştan elim ayağıma dolaştı. Tam yün fanilamı da çıkartmaya hazırlanıyordum ki, Gönül çıplak yattığı yerde doğruldu, çantamı göstererek ‘ne var orada’ dedi. ‘Çarşaf ve yastık kılıfı’ dedim. Ne olduysa ondan sonra oldu.”

   Reha Tanör, hukuk, iktisat ve finans kitaplarından sonra şimdi de yaşam ve gastronomiye dair bir sohbet kitabıyla karşımızda…
   “Gördüklerimi, göremediklerimi, düşündüklerimi, düşünemediklerimi, yaşadıklarımı, yaşayamadıklarımı Dubrovnik’ten Nice’e kadar dolaşarak anlattım. Hani ‘yediğin, içtiğin senin olsun, gördüklerini anlat’ derler ya, ben hepsini birden anlatıverdim. Maksat, sohbet olsun.”
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER