Yeni nesil ebeveynlik yayımlandı!

Neredeyse yirmi beş yıldır ebeveynlik alanında tanınmış bir uzman olan Dr. John Duffy’nin yeni kitabı olan “Yeni Nesil Ebeveynlik” Ayrıksı Yayınları’ndan yayımlandı.

Yeni nesil ebeveynlik yayımlandı!

Oldukça popüler bir klinik psikolog, çok satar yazarı, podcast yayımcısı, yaşam koçu ve ilişki ve ebeveynlik uzmanı olan Dr. John Duffy, yeni kitabıyla ebeveynlerin günümüzün ergen dünyasını daha açık bir şekilde görebilmesini, ebeveynliğin değişen yapısına daha bilinçli ve modern yaklaşıp günümüz çocuklarının ihtiyaçlarını anlayabilmelerini sağlayacak. 

Çocukların sosyal medyaya ve internete, daha önce eşi benzeri görülmemiş akademik, sosyal ve ailesel stres etkenlerine maruz kalarak büyüdüğü günümüz dünyasında ebeveynlik de geçmişe nazaran artık daha zor ve karmaşık bir hal almış bulunmakta. Daha sekiz yaşından başlayarak kendilerini, gelişimsel olarak aslında hiç de hazır olmadıkları bilgi, düşünce ve duygu yığınının ortasında bulan çocukların ergenlik çağı da artık daha erken yaşlarda başlıyor ve daha uzun sürüyor. Bunun sonucu olarak da klasik ebeveynlik stratejileri artık işe yaramıyor ve ebeveynleri yeni arayışlara itiyor. Bu kitap günümüzün ergen dünyasını daha açık bir şekilde gösterirken ebeveynliğin değişen yapısına daha bilinçli ve modern bir yaklaşım sunarak günümüz çocuklarının ihtiyaçlarını ortaya seriyor. Böylelikle ebeveynler çocukların hayatlarında iyi bir rehber, dost ve danışman olmayı öğrenebilecek. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER