Bisikletli seyyahlar Kocaali’de 

Almaya’nın Stuttgart şehrinden 4 hafta önce bisikletleriyle yola çıkan 2 arkadaş Kocaali’de. 

Bisikletli seyyahlar Kocaali’de 

David ve Luis adlı gezginler; Almanya’dan bisikletlerimiz ve gerekli ekipmanlarımızı alarak yola çıktık.  

Türkiye’yi üzerinden İran , Pakistan ve Hindistan’a kadar pedal çevireceğiz.  Yolumuz üzeri olan KOCAALİ  gibi doğa harikası yerleşim yerlerinde dinleniyoruz.  Bizim gibi bisiklet sever insanlarla karşılaştık.  Belirlediğimiz rota boyunca birlikte yolculuk yapmak, pedal çevirmek harika” dedi.  

Güzel bir tesadüf

İstanbul’dan yola çıkan Rasim  Ulak ve Güçlü Yöntem ise şu ifadeleri kullandılar; 

Biz Gürcistan’a gitmek için bu rotayı kullanıyoruz.  
Misafirlerimizle Kefkende karşılaştık ve tanıştık. 
Daha önce planlanmış programlarımız nedeniyle ayrılmıştık.  
Ancak tesadüfen Kaynarca üzerinden 
Karasu’ya doğru pedal çevirirken  yeniden yollarımız kesişti.  
Arkadaşlar ülkemiz üzerinden İran’a geçecekler.  
Bizlerde Gürcistan ve Azerbeycan hedefimizi gerçekleştirmek için yola çıktık.  Yolda zaman zaman ihtiyaçlarımızı karşılamak ve dinlenmek  uygun yer ve bölgelerde mola veriyoruz.  Bugün Kocaali’de kısada olsa zaman geçirdik. Harika bir bölgeyi tanımaktan mutlu olduk.  Yolumuza, hedefimize ulaşmak İçin pedal çevirmeye devam edeceğiz. 

Sakarya nasıl bisiklet dostu şehir

Bisikletli Seyyah Rasim Ulak; bisikletle bölgeye gelenlerin Çadır kuracakları, kısa süreli kamp yapacakları alanlar olmalı. 

İstanbul’dan yola çıkan İki arkadaştan biri olan Rasim Ulak , “biz Türkiye’nin neredeyse her bölgesine bisikletlerimizle gitmekteyiz. Gittiğimiz bölgelerde kamp yapabileceğimiz alanlar aramaktayız. Çoğu bölgelerde bu anlamda yerler bilirlenmemiş. 

Sakarya bisiklet dostu şehir olarak ilan edilmiş. 
Bu ilde dünya şampiyonaları ve çeşitli yarışlar düzenlendiğini biliyoruz. Ancak bizler Kaynarca sahil yolundan Kocaali’ye kadar biz bisikletle seyahat eden insanlar İçin kamp alanları belirlenmemiş olması bizleri zor durumda bırakıyor.  
Kamp olarak belirlediğimiz ve geceyi geçirmek için çadır kurduğumuz yerlerde sorunlar yaşamaktayız. 
Kolluk kuvvetleri tarafından zaman zaman uyarılıyoruz.  Sakarya Büyükşehir belediyesi özelikle sahil bandında bisikletle seyahat edenler için alanlar belirleyip Türkiye bisiklet federasyonuna bu alanları bildirmesi önemli.  

Misafirlerimizle birlikte bu bölgeden geçerken kamp sorunu yaşamayız hoş olmadı. 
Yoksa Kocaali ilçesi başta olmak üzere,  Kaynarca ve Karasu sahil boyunca harika alanların varlığını gördük. İnsanlar bizlere yardımcı oluyorlar ancak kamp İçin güvenli alanların belirlenmesi bizler gibi bisikletle seyahat eden herkes için en iyisi” Dedi. 

Şerif SARI

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2022, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER