Büyükşehir SASKİ içme suyunda kayıp vermiyor

Büyükşehir SASKİ, Kocaali’de içme suyu şebekesindeki kayıpların azaltılması için ilave içmesuyu hattı, debimetre odası ve basınç kırıcı vana odası inşa ediyor. 

Büyükşehir SASKİ içme suyunda kayıp vermiyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) kent genelinde içme suyu altyapısını yeniliyor. Alt yapı imalatlarını şehrin uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak şekilde inşa eden SASKİ, içme suyu şebekelerinde kayıpları önlemek için de çalışma yapıyor. Ekipler, son olarak Kocaali’de başlattıkları çalışma kapsamında mevcut şebekede su kayıplarının azaltılması için ilave hatların yapımına başladı. Bunun yanı sıra, bölgede sanat yapılarının inşası için de çalışma başlatıldı.

İçme suyu altyapısı sorunsuz işliyor
SASKİ’den yapılan açıklamada, “Sakarya’nın en kaliteli içme suyuna ulaşması ve alt yapının sorunsuz bir şekilde işlemesi için kentin dört bir yanında gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza suyu ulaştıran tüm hatların kontrolünü yapıyor ve yenileme faaliyetleri yürütüyoruz. Bu kapsamda Kocaali’de su kayıplarının azaltılması için ilave hatların inşası ve sanat yapılarının yapımına başladık. Bölgemize bin 200 metrelik muhtelif çaplarda içmesuyu borusu, 1 adeta debimetre odası, 4 adet basınç kırıcı vana odasını inşa edilecek. Şehrimize hayırlı olsun” denildi.

 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER