Denizcilik eğitim ekibi tam kadro hazır

Önümüzdeki akademik yıldan itibaren Kocaali’de eğitim-öğretime başlayacak Denizcilik Meslek Yüksekokulu akademisyenleriyle bir araya gelen SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık

Denizcilik eğitim ekibi tam kadro hazır

Sürekli gelişimin ve topluma hizmetin önemine dikkat çekerken; Müdür Akkaş, denizcilik eğitiminde önde gelen okullardan olacaklarına inandıklarını söyledi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 2020-2021 Akademik Yılı’nda öğrenci almaya başlayacak olan Denizcilik Meslek Yüksekokulu akademisyenleriyle bir araya geldi. Kocaali’de gerçekleştirilen tanışma toplantısında Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, AK Parti Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan ve Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nuri Akkaş da yer aldı. Rektör Sarıbıyık toplantının ardından açılış için son hazırlıkların yapıldığı meslek yüksekokulu binasını ziyaret ederek çalışmaları inceledi.

Kurumsal hafızayı oluşturacaksınız
Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nun şehir ve ülke için önemli bir kazanım olduğunu düşündüklerini vurgulayan Rektör Sarıbıyık, “Birlikte yeni bir okul kuruyoruz. Sizler de bu okulun kuruluşundan itibaren var olan, kurumsal hafızayı oluşturan akademisyenler olacaksınız. Düğmeyi doğru iliklemeye başlarsanız devamı da o şekilde gelir. Her birinizin aktif bir şekilde işlerin içinde yer almanız gerekiyor. Güzel bir başlangıç yapmaya niyetliyiz. Dersleri verecek olanlar sizler olduğunuz için müfredatın belirlenmesi konusunda görüşlerinize büyük önem verdik. İnanıyorum ki kat ettiğimiz mesafe ile önümüzdeki yıllarda dönüp geriye baktığımızda ‘nereden nereye geldik’ diyeceğiz. Muhakkak sıkıntılar da olacaktır. Bizler her zaman sizlerin yanında olacağız” diye konuştu.

Hassasiyet ve samimiyet
3+1 uygulamasını ilk kurgulayan isimler olduklarını hatırlatan Rektör Sarıbıyık, “Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nda da bu eğitim modelimiz uygulanacak. Mezun olduğunda iş ortamında yer almaya hazır, nitelikli öğrenciler yetiştireceğiz. Önümüzdeki akademik yılda eğitime başlamak için zor ama önemli aşamaları geçtik. Geldiğimiz noktada 3 programımızla eğitime başlıyoruz. Hepinize ayrı ayrı başarılar diliyorum. İstediğiniz gibi bir sistem oturtma şansınız var. Müdürümüzün alandan gelmesi sizler için ayrı bir şans. Üniversitenin görevlerinden biri de topluma hizmet. Bizim şehre karşı sorumluluğumuz var. Duruşumuz, vatandaşlarımızla kurduğumuz ilişkiler, yaptığımız araştırmalar; bunların hepsi topluma hizmetin bir parçası. Bizim bu hassasiyetle hareket etmemiz, emin kişiler olmamız, samimiyet içerisinde düzgün işler yapmamız gerekiyor.”

Heyecanlıyız
Kocaali’de üniversite öğrencilerini ağırlamaya başlayacakları için heyecanlı olduklarını belirten Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, “Bizler de meslek yüksekokulumuz için elimizden gelen desteği sunma gayreti içerisindeyiz. İnşallah Kocaali denizcilik eğitiminde söz sahibi bir yer olacaktır. Ülkeye hizmet edecek nice başarılı denizci burada yetişecektir. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi ilçemiz için farklı ve önemli bir ivmelenmenin eşiğindeyiz” derken Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Akkaş, “Okulumuzda eğitim-öğretime başlamaya hazırız diyebiliriz. Uygulamalı eğitim modelimizin de katkısıyla denizcilik eğitiminde önde gelen okullardan olacağımıza inanıyoruz. Hocalarımızın da bu anlamda motivasyonu oldukça yüksek” ifadelerini kullandı.

SUBÜ Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER