Eğitimle Gelişeceğiz

Başkan Acar; “Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacak olan eğitimdir.

Eğitimle Gelişeceğiz

Başkan Acar; “Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacak olan eğitimdir. Ülkemizin ve milletimizin medar-ı iftiharı olacak olan genç kardeşlerimiz sizlerin sayesinde Devlet’imize ve milletimize hizmet edeceklerdir” dedi

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, 24 Kasım Öğretmenler günü sebebi ile okullarda ziyaretler de bulundu.  Ardından Anadolu Lisesi’nde düzenlenen programa katıldı. Programa Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın yanı sıra, Kaymakam Dr. Emre Nebioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şb. Müdürü Âdem Doğan,  İlçe Emniyet Amiri Mehmet Mansur, Sosyal Yardımlaşma İlçe Müdürü Talat Ak,  Okul Müdürleri, Kurum Müdürleri, Muhtarlar ve Öğrenciler katıldı.

Öğretmeniz biz
Anadolu Lisesi’nin düzenlemiş olduğu programda açılışını yapan Okul Müdürü Fuat Özgen “ Biz Öğretmeniz. Öyle büyük beklentilerimiz yoktur bizim. Bir öğrencimizin yüzündeki bir bukle gülümseme hayatımızda aldığımız en güzel çiçek kimi zaman, bir damla gözyaşı ise yüreklerimizde sel olur boğuluruz.  Bu ülkenin doğusunda da, batısında da biz varız. Yol gitmeyen mezralarda, öğrencilerimiz için yol oluruz çok zaman, üşüyen körpe ellerde sıcak bir nefes… Ve bazen de şehit oluruz biz, öğrencilerimiz için cennete koşarız…  Bu duygu ve düşüncelerle tekrar “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım” dedi. 

Hayallerine umut oluyorsunuz
“24 Kasım Öğretmenler Günü” için açıklamalarda bulunan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, “  “Sizler Ülkemizi ve milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacak olan genç kardeşlerimizi yetiştiriyorsunuz. Çalışmalarınızı hayranlıkla takip ediyor ve takdir ediyoruz. Yaptığınız iş gerçekten çok önemli, Bizler ilçemizi nasıl geliştiririz, nasıl büyütürüz düşünceleri ile uğraşırken, sizler vermiş olduğunuz eğitimle hayallerimizin gelişmesinde en önemli unsur ve umutsuz. Biz eğitime olan desteğimizi her zaman yaptık ve yapacağız, elbette birtakım zorluklar yaşıyoruz. Lakin bu problemleri birlikte aşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Sizlerin yüzündeki gülümseme hiç azalmasın, azalmasın ki ülkemizi ve milletimizi geliştirecek ve hedeflerine emin adımlar atacak olan genç nesiller gülsün. Bu vesile ile eğitim camiamızın ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.


 

Kocaali Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER