Esentepe Futbol Turnuvasında ilk düdük çaldı

Kocaali Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019 yılında yapım çalışmaları tamamlanan ,

Esentepe Futbol Turnuvasında ilk düdük çaldı

“Karşı Mahalle Esentepe Futbol Sahası’nda, Kocaali Belediyesi ve Karşı Mahalle Mahalle Muhtarlığı iş birliği ile gerçekleştirilen “Esentepe Futbol Turnuvası’nda ilk düdük çaldı. 


Turnuvanın açılış programına Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın yanı sıra, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Arifİye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Siyasi Parti ilçe Başkanları, Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Yaşar Zımba, Belediye Meclis Üyeleri, Kurumların idari yöneticileri, Muhtarlar ve Spor ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. 

Çalışmalarımızın meyvesini toplamak bizi mutlu ediyor.
Esentepe Futbol Turnuvası hakkında açıklamalarda bulunan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar “ Belediyemiz tarafından yer tahsisi yapılan, Sakarya Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapım çalışmaları 2019 yılında tamamlanan “Karşı Mahalle Esentepe Semt Futbol Sahası”nda düzenlenen futbol turnuvasıyla birlikte, gençlerimize verdiğimiz bir sözü daha tutmuş olmanın sevincini yaşıyor, çalışmalarımızın meyvesini toplamak bizleri son derece mutlu ediyor. 

Sırada, Kestanepınar ve Hızar Mahalle Semt Futbol Sahalarımız var.
Sözlerine devam eden Başkan Acar, “Seçim vaatlerimiz arasında da yer alan “Semt Futbol Sahaları”nda çalışmalarımız sürüyor. Çalışmalarımız kapsamında; Kestanepınar ve Hızar Mahalle Semt Futbol sahalarımız tamamlandı. Öte yandan; Demiraçma, Aktaş, Gümüşoluk semt futbol sahalarında da çalışmalarımız devam ediyor. Bizim Spora verdiğimiz mana; Gençliğe verdiğimiz değerin öz kardeşidir. Bu vesile ile yapımında ve çalışmalarda emeği geçen, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye, bizlerin çalışmasını sabırsızlıkla bekleyen gençlerimize ayrı-ayrı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 

Teşekkür edeyoruz.
Futbol Sahasının mahalleye kazandırılmasını dolayı mutluluğunu ifade eden Karşı Mahalle Muhtarı Erson Akkuş; “ Hamd olsun, Mahallemiz yıllardır beklediği futbol sahasına kavuştu. Covid-19 sebebiyle yapamadığımız mahalleler arası futbol turnuvamız bugün itibari ile başladı. Katılım düzeyi oldukça yüksek bir turnuvaya ev sahipliği yapıyoruz. Turnuvaya ev sahipliğinde desteğini hiçbir zaman esirgemeyen, mahallemizin sorunlarını gidermemizde her zaman yardımcı olan Belediye Başkanımız Ahmet Acar’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye şahsım ve mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.  

Kocaali Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2021, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER