Etkin ve verimli bir şekilde çalıştık

Verimli ve yatırımlarla dolu bir yılı geride bıraktıklarını söyleyen Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar“2019 yılında da çizdiğimiz vizyonumuz doğrultusunda çağın gerekliliklerini de dikkate alarak ilçemize ve vatandaşlarımıza, Büyükşehir Belediyemizle birlikte en güzel şekilde hizmet sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Etkin ve verimli bir şekilde çalıştık

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar;  “geride kalan 2018 yılı faaliyetleri ve 2019 yılı hedeflerine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Verimli ve yatırımlarla dolu bir yılı geride bıraktıklarını söyleyen Acar, “İlçemiz için belirlediğimiz vizyon doğrultusunda adım adım ilerlemeye devam ediyoruz. 2018 yılı da bu anlamda hedeflerimize yaklaştığımız bir yıl oldu. İnşallah 2019’da da hayata geçireceğimiz projelerimiz ve gelişime açık kurumsal yapımızla daha da iyisi için gayret göstereceğiz” diye konuştu. 

E-Belediyecilik
Kocaali Belediyesi olarak Kurumsal Kimliğimizi oluşturmak ve yapılandırmak amacıyla; 2018 yılında öncelik verdiğimiz konuların biri de;  “Elektronik Belediyecilik” anlayışıydı. Bu kapsamda vatandaşlarımızın Belediyeye gelmeden de işlemlerini rahatça ve güvenilir bir şekilde yapabilmelerini amaçlayan projemiz içerisinde; E-Devlet Entegrasyonu, İmar durumu Sorgulama, Kent Rehberi, vb. hizmetler gerçekleştirdik. Türkiye Belediyeler Birliği, İçişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Tapu Kadastro Genel Md.) ile protokol imzalayarak yazımlarımızı güncelledik. Web sitemizi (www.kocaali.bel.tr) daha etkin kullanılabilmesi için yeniden düzenledik.  Kurumumuzda yerli işletim sistemi kullanmak için çalışmalarımız alt yapı çalışmalarımız devam ediyor…

Karşı Mahalle ve Yeni Mahalle Rekreasyon çalışması
2018 yılına ait çalışmaları değerlendiren Başkan Acar; Karşı ve Yeni Mahalle deresi ıslah ve taşkın koruma Projesi’nin hayata geçirilmesi için inşaat faaliyetleri 2012 yılında başlamıştır. Yaklaşık 1km’lik bölümde yan duvarlar ve zemin, betonarme yapılmış olup, 2013 yılında inşaat faaliyetleri tamamlanarak mahallelerimiz selden korunmuştur. İki mahallemizin ulaşım bağını kopartmamak için 5 adet betonarme menfez köprü yapılmıştır. 2017 yılında Karşı ve Yeni Mahalle 2. Etap Rekreasyon
çalışmalarına başlanmış olup 2018 yılında Belediyemizce tamamlanarak yaklaşık 1km’lik yürüyüş yolu ve dinlenme alanları yapılmış olup halkımızın hizmetine sunularak ilçemizin cazip yaşam alanlarından biri haline getirilmiştir.

Kanalizasyon ve Atıksu Arıtma Tesisi 
Kocaali Belediyesi’nin girişimleri; SASKİ’nin kefaleti ile SUKAP projesinden (Su-Kanalizasyon Projesi) istifade ederek, yaklaşık 50 milyon lirayı bulan projenin %50 sine hazine hibesi alındı ve “Kocaali Atık Su Projesi ve Arıtma tesisi” ihalesi yapıldı. 2013 yılında başlatmış olduğumuz projeyi, 2014 yılı Mart ayında yürürlüğe giren Büyükşehir Yasası ile SASKİ’ye devrettik. 121 km uzunluğunda olan atık su şebekesi ve arıtma tesisi inşaatı, 2018 yılında çalışmalar tamamlanarak devreye alındı.

Çevre Yolu  Projesi
Uzunluğu yaklaşık 2 bin metre olan çevre yolu çalışmamız; özellikle yaz aylarında ilçe merkezindeki trafiği rahatlatan ve kırsal mahallelere ulaşımı kolaylaştıran, yaklaşık 1,5 milyon maliyetli çevre yolu projemizi gerçekleştirdik.

Kırsal Mahalleler Asfalt Çalışması
Büyükşehir Yasası ile Kocaali Belediyesi sorumluk ağına dâhil olan kırsal mahallelerimizin yol sorununu önemli ölçüde çözüme kavuşturduk.

İlçe Merkezi Kaldırım Çalışması
“Yürüyen Şehir” Projesi kapsamında; ilçe merkezinde Barbaros, M.Akif Ersoy, Mevlana,
Cumhuriyet, Sakarya, Osman Bey, Kazım Karabekir, Karşıyaka, Rıza Samrıoğlu, Kültür, Orhan Bey ve Fatih Caddelerinde yüksek standartlarda kaldırım çalışması yaptık.

Bisiklet Yolu 
“Sağlık için Bisikleti Seçin” Projesi kapsamında; insana ve tabiata saygılı, kültürel ve sosyal hayatı güçlendirmeyi benimseyen belediyecilik anlayışımızın bir ürünü olarak; sporu şehrin tüm kesimlerine yaymayı amaçlayan yönetim anlayışımız doğrultusunda, 5 bin metre uzunluğunda Sakarya ve Atatürk Caddelerinde bisiklet yolunu ilçemize kazandırdık.

Çevre Düzenlemeleri
“Şehrimizi Güzelleştiriyoruz” projesi kapsamında, Cumhuriyet ve Sakarya Caddelerinde ‘Prestij Cadde’ çalışmaları yapıldı. İlçemize, doğu ve batı girişlerinden gelen misafirlerimizi karşılayan kavşak ve caddelerde peyzaj düzenlemeleri, dekoratif aydınlatmalar ve tanıtım takları yapıldı.

Kocaali Sosyal Tesisleri (Kadınlar Plajı)
Kocaali Belediyesinin Caferiye Mahallesi’nde yer tahsisi yaptığı, Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını üstlendiği, Karadeniz de bir ilk olan “Kocaali Sahili Sosyal Tesisleri ”(Kadınlar Plajı)’ni hizmete aldık. Sosyal Belediyeciliğin gereği olarak yapılan tesis; 20 bin metrekarelik alanda yürüyüş ve koşu yolları, çocuk oyun grupları, doğal plajı, yüzme havuzu ve kafeterya hizmetleri ile bölgenin cazibe merkezi oldu.

Caferiye | Ortaköy Konutları
Kocaali Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliği ile; Melen Barajı kapsamında yerleşim alanları kamulaştırılan ve mutlak koruma bandında kalan vatandaşlarımız için “Caferiye-Ortaköy Konutları” projesinin 1. etabını tamamladık. Orman arazisinden bedelsiz arsa tahsisi uygulaması ile alanında ilk olan, uygulama için iki ayrı yasal düzenleme yapılan, içinde bütün sosyal donatıları bulunan 448 konutluk bu proje ile ilçemize; yeşil ve mavinin buluştuğu, insana ve tabiata saygılı cazip bir yaşam alanı kazandırdık.

Semt Futbol Sahaları
Gençlerimizin spor aktivitelerini daha güzel tesislerde yapabilmeleri için Belediyemiz, diğer kurumlarla (Sportoto, Büyükşehir Belediyesi, Körfez Belediyesi, İLBANK) iş birliği yaparak mahallelerimize yeni spor alanları kazandırdık.

Parklar 
Yoğun alt yapı çalışmalarından sonra, üst yapı çalışmaları kapsamında ailelerimizin ve çocuklarımızın keyifli vakit geçirebileceği; ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerimizde butik parklar ve peyzaj düzenlemeleri yaptık. Bu kapsamda ilçemize büyüklü-küçüklü 63 adet park kazandırdık.  

İlk günkü aşk ve heyecanla
Sözlerine son veren Başkan Acar,” İlçemizi, bölgemizin ve Sakarya’nın parlayan yıldızı yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. “Kula Hizmet, Hakka Hizmet” düsturundan taviz vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesile ile 2019 yılının bir kez daha; İnsana ve İnsanlığa, Ülkemize, Milletimize, İslam Âlemine ve ilçemize hayırlar, güzellikler getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederim. Kocaali Belediyesi olarak, vatandaşlarımız hayatlarını kolaylaştırmak, daha yaşanılabilir bir Kocaali için ilk günkü aşk ve heyecanla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı   

Kocaali Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER