GSM şirketleri tüketiciyi yanıltıyor!

Sakarya’nın Kocaali ilçesi Açmabaşı mahallesinde ikamet eden bir grup vatandaş, vodafone mobil iletişim şirketinden, şikâyetlerinin nedeni olan sorunlarının giderilmemesi üzerine, mahalle meydanında yaptıkları açıklamayla firmayı protesto ettiler. 

GSM şirketleri tüketiciyi yanıltıyor!

Protestocu grup adına konuşan Ramazan SERHOŞ, yıllardır bu firmanın abonesiyiz. Bizim mahallemizde yetersiz altyapı ya da bilemediğimiz teknik bir nedenden hiçbir zaman telefonlarımızla gerektiğinde sağlıklı iletişim kuramadık. 
21’nci yüz yılın ortasında bize 19’ncu yüz yılı yaşatıyorlar!.
Yaşadığımız çağ 21nci yüzyıl teknoloji cağı. 
Ancak ilgili firma taahhüt ettiği, ancak bir türlü veremediği hizmetle biz tüketicilere, abonelerine 19‘ncu yüzyılı yaşatarak güvenimizi suiistimal etmektedir. 

Bu durumu kabul etmiyoruz!.
Aboneler olarak birçok kez firma yetkilerine şikâyetlerimizi bildirmemize rağmen sorunlarımıza çözüm üretmediler. 
Firma yetkilerine ve müşteri temsilcilerine ulaştığımızda, sadece en kısa sürede aksaklıkların giderilmesi için ekiplerimiz bölgeye yönlendireceklerini ifa ediyorlar. 
Bu güne kadar hiçbir ekip Açmabaşı Mahallesine galipte bir çalışma yaptıklarına şahit olmadık.  

Telefonlarımızı anında kesiyorlar!.
GSM şirketleri bir faturamızı aksattığımızda anında telefonlarımızı görüşmeye kapatıyorlar. Yapamadığımız konuşmalara faturalar gelmekte.
Keza, internet paketlerimiz adeta veri akışı sağlanamadığı için buhar oluyorlar. Bu kabul edilemez.

İlgili bakanlık bu şirketleri kâğıt üzerinde mi denetliyor? 
Bildiğimiz kadarıyla bu şirketler abonelerine belli hız limitlerinde kesintisiz internet hizmeti başta olmak üzere, farklı mobil hizmetler sunmak mecburiyetleri var. 
Bizim mahallemizde bir verici var. Bu verici üzerinden yaz mevsimi ve fındık zamanı geldiğinde bölgede takriben 4 ila, 5 bin nüfus yaşamakta. 
Dolaysıyla bu yoğunluğu kaldıracak verici ya da vericilerin varlığını biz bilemeyiz. 
İlgili bakanlık bu firmaların oluşturduklarını varsaydığımız alt yapılarını kâğıt üzerinde mi denetliyorlar. Bakanlık farkında değil galiba “gelecek heyecan verici diyerek” vatandaş gsm şirketlerince adeta soyuluyor. Diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

Şerif SARI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER