Hayalini Gerçekleştirdi

Sakarya Kocaali İlçesi Şerbetpınar mahallesinde yaşayan, Doğuştan cam kemik hastalığı olan,17 yaşındaki Kader Kan’ın en büyük isteklerinden birisi

Hayalini Gerçekleştirdi

Sakarya Kocaali İlçesi Şerbetpınar mahallesinde yaşayan, Doğuştan cam kemik hastalığı olan,17 yaşındaki Kader Kan’ın en büyük isteklerinden biriside Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görmekti ve 2019 Mart ayında Sakarya’ya gelen Erdoğan’la görüşme fırsatı bulmuştu. Şimdiki hayali ise gelinlik giyip düğün yapmak olduğunu söyledi. Baba Ahmet Kan kızının isteğini yerine getirerek gelinlik giydirip düğün yaptı. Kızının üçüncü hayalide ev almak olduğunu söyledi.

Kader’in Babası Ahmet Kan, kader 17 yaşında ve Kader’e gururla bakıyorum. 18 yıldır taşıyorum Kader’i, Kader’in üç hayali var. Birincisi Sayın Cumhurbaşkanımızı görmekti ve bir araya gelerek o hayalini gerçekleştirdik. İkincisi hayalinide bugün gerçekleştiriyoruz, Allaha şükür bugün bütün akrabalarımız dostlarımız hepsi yanımızda onlarla gurur duyuyorum. Hepsinden Allah razı olsun hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kader’in üçüncün hayali ise Karasu’ İlçesinden bir ev almak, ve bende şimdi bunun alt yapısını yapmaya başladım.

İnşAllah 2023 yılında da üçüncü hayalini gerçekleştireceğim. Kader ne derse o olur, baba şu şöyle olacak oluyor böyle olacak oluyor isteklerini yerine getiriyorum. Kader’e Allahın izniyle yıllardır gururla bakıyorum. Doğuştan cam kemik hastası olan kader’i hayatımın sonuna kadar bakacağım.

Kader’in babası kızının düğününde kızını kucağına alarak zaman zaman kemençe eşliğinde horon oynadı.

Nisanur KARAÇAY

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER