İnsanoğluna ve Kocaali Sahil’e yakışmayan görüntüler isyan ettirdi.

Bölgenin en temiz kumsallarını barındıran Kocaali Sahil’de, gelişi güzel kum üzerine atılan şişe ve çöpler tatilcilerin ve Kocaali halkının tepkisini çekmeye devam ediyor. 

İnsanoğluna ve Kocaali Sahil’e yakışmayan görüntüler isyan ettirdi.

Böyle bir anlayış olamaz! 
Bir takipçimizin çekip gönderdiği fotoğraflarla birlikte yazdığı notta şu ifadelere yer alıyordu; ben kocaalili bir kişiyim. Zaman zaman Kocaali’mizin denizi ve kumundan yararlanmak için gelmekteyim. 

İnsanlığımdan utanıyorum!. 
Neredeyse her geldiğimde gelişi güzel atılmış çöp ve şişelere rastlamaktayım. Kum üzerine serpiştirilmiş çöpler nedeniyle insanlığımdan utanıyorum. Ayrıca kumsal üzerinde bırakılan bazı şişeler adeta bilinçli bir şekilde kırıldığı anlaşılıyor. 
Bu şişeler nedeniyle Çocuklarımızın Ayakları cam kırıkları nedeniyle kesildi. 

Övünerek bahsettiğimiz Kocaali Sahiline getirdiğimiz Misafirlerimize, yaşadığı çevreyi adeta çöp alanıma çevirerek sorumsuzca davranan kişi ya da kişiler nedeniyle, bir Kocaalili olarak mahcup olmaktayız. 

Yetkililer harekete geçmeli!.
Bu kabul edilemez durumun artık önüne geçilmeli. İlçemiz Kocaali’de, böylesi rezil konuları engellemek için gerekiyorsa gece ve gündüz ekibi oluşturularak sahil bandında gezerek sorumsuz insanları uyarmalılar. 

Sahil bandında görev yapan temizlik ekibi desteklenmeli!.
Bütün bu konuların düzeltebilmesi için yapışacaklar bellidir. Yetkililer uyarı vazifelerini yaparak farkındalık yaratmalılar.  Ayrıca temizlik ekibi güçlendirerek sahil bandında oluşan, insan sağlığını etkileyen kirlili çözüm üretilmelidir. 
 

Şerif SARI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER