Kocaali Arıtma Tesisleri tamamlanıyor

Şehrin kuzeyinde yapımı devam eden Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi ile ilgili son bilgileri paylaşan SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Ekiplerimiz betonarme çalışmalarını tamamladı. Çevre düzenleme çalışmaları sürüyor.

Kocaali Arıtma Tesisleri tamamlanıyor

Günlük 4 bin 700 metreküp arıtma kapasitesine sahip olacak tesisimizin devreye alınmasıyla Kocaali’de atıksu problemi yaşanmayacak” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi’nde devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Şehrin kuzeyinde atıksu problemini çözmek için bölgeye önemli bir yatırımı daha kazandırdıklarını vurgulayan Dr. Rüstem Keleş, “Karasu Atıksu Arıtma Tesisi’ni devreye aldıktan sonra, Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi’nde de çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. İnşallah kısa süre içerisinde testlere başlayacağız” diye konuştu.

Betonarme çalışmaları tamam
Şehir genelinde inşa ettikleri kanalizasyon hatları ve yüksek teknolojik donanıma sahip atıksu arıtma tesisleriyle dünya standartlarında arıtma gerçekleştirdiklerinin altını çizen Dr. Rüstem Keleş, “Böylece su kaynaklarımızı ve doğal yaşamı koruyoruz. Kocaali’de inşa ettiğimiz atıksu arıtma tesisinde de sona yaklaştık. Ekiplerimiz betonarme çalışmalarını tamamladı. Çevre düzenleme çalışmaları sürüyor. Elektrik imalatı tamamlanmak üzere. Tesisimiz tüm gereklilikleriyle Kocaali’nin atıksularını yüksek standartlarda arıtacak bir donanıma sahip olacak” ifadelerini kullandı.

Entegre proje
Dr. Rüstem Keleş, “Kocaali için 50 milyon liralık yatırımla entegre bir projeyi hayata geçiriyoruz. Tesisimiz tamamlandığında yine ilçemiz için inşa ettiğimiz 121 kilometrelik kanalizasyon hattı ile toplanan atıksuları arıtacağız. Kanalizasyon hattımız ve terfi merkezleri şu an hazır durumda. Günlük 4 bin 700 metreküp arıtma kapasitesine sahip olacak tesisimizin devreye alınmasıyla Kocaali’de atıksu problemi yaşanmayacak. Karadeniz’i korumaya devam edeceğiz. Amacımız şehrimizin 16 ilçesini atıksu arıtma tesisleriyle buluşturarak şehrimizin geleceğine önemli bir güvence sağlamak.”

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER