Kocaali Belediye Meclisinde Anlamlı Öneri 

Geçtiğimiz ay evinin önünde saldırıya uğrayarak 3 gün sonra tedavi gördüğü  Sakarya Eğitğm ve Araştırma Hastahanesinde vefat eden genç iş insanı Samet Tarakçı’nın adının yaşatılması İçin Kocaali Belediyesinin Haziran Ayı Meclis toplantısında Meclis üyesi Ayhan Çetinkaya söz alarak öneride bulundu. 

Kocaali Belediye Meclisinde Anlamlı Öneri 

Kocaali Belediyesi Meclis Üyesi Ayhan Çetinkaya önergesi için yaptığı konuşmada; Samet Tarakçı’nın adının yaşatılması İçin Yayla mahallesindeki evinin olduğu sokağın adını Samet Tarakçı adının verilmesini öneriyorum dedi.  

***

Kocaali Belediye Başkan öneriye  Olumlu yaklaştı

Önerge üzerine meclisi yöneten Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar söz alarak ; yerinde bir öneri bu konuyla ilgili gerekli hazırlıklar İçin yazı işleri müdürlüğümüz gereken çalışmayı yaparak belediye meclisimize sunulması İçin önerge sahibi Meclis üyemiz Ayhan Çetinkaya ile görüşülmesini istedi.  
***
Meclis üyesi Ayhan Çetinkaya merhum kardeşimizin  isminin yaşatılması Aileyi memnun eder. 

Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz Kocaali Belediyesi Meclis üyesi Ayhan Çetinkaya şu ifadeleri kullandı;  Samet Tarakçı kardeşimiz genç yaşta elim bir olayla aramızdan ayrıldı.  Kendisi ilçemizde sevilen bir kişiydi. Evinin olduğu sokakta adının yaşatılması İçin bir öneriniz oldu.  Önerimize Sn. Ahmet Acar ve Meclis üyesi arkadaşlarımız olumlu yaklaştılar.  Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.  

Öneri konusu olan Yayla mahallesindeki Samet Tarakçı’nın evinin olduğu sokağın adının değiştirilmesi gelecek ay Meclis toplantısında oylanarak kabul edilmesi bekleniyor.  

Şerif SARI

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2022, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER