Kocaali bunu duyunca şok oldu

Son zamanlarda ilçede siyasetçi kimliği ile gündeme gelen ve yaklaşık bir yıl süre ile CHP Kocaali İlçe Başkanlığı görevini yürüttükten sonra geçtiğimiz ay yapılan ilçe divan toplantısında Ak Parti saflarına katılan eski başkan Ali Y.’nin intihar ettiği iddiası bir anda ilçenin bir numaralı gündemi oldu.

Kocaali bunu duyunca şok oldu

Aldığımız bilgiye göre eski başkan Ali Y. geçtiğimiz Perşembe günü, daha önceden randevu aldığı Kocaalili iş adamı Turan Kalfa ile Alandere Mahallesi’ndeki ofisinde bir araya geldi. Kendisi ile özel görüşmek istediğini ve konuşacaklarının gizli olduğunu vurgulayan Yiğit, görüşmenin ilerleyen dakikalarında terör örgütü pkk tarafından tehdit edildiğini ve kendisine ve Turan Kalfa’nın yakınlarına zarar gelmemesi için yaklaşık 1 Milyon Dolar ödemeleri gerektiğini belirtti.

Kendisinin durumu kabul etmemesi üzerine tartışmanın büyüdüğünü belirten işadamı Turan Kalfa konuya ilişkin tüm detayları gazetemizde yer alan köşe yazısında en küçük detayına kadar kaleme aldı. Tartışmanın ardından Kocaali İlçe Emniyet Amirliği’ne giderek şikayetçi olan Turan Kalfa yaşadığı şokun üzüntüsü ile ilçeden ayrılırken Ali Y. ise İlçe Emniyet Amirliği’nde alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.


Olayın bir gün sonrasında ortaya çıkan gelişme ise dikkatlerin daha fazla yoğunlaşmasına neden oldu. Eski başkan Ali Y.’nin meydana gelen olayın ardından intihara kalkıştığı, yakınları tarafından önce Sakarya’da bir hastaneye kaldırıldığı, oradan da Gebze’de bulunan bir başka hastaneye sevk edilerek yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığı ve yapılan uzun müdahaleler sonucunda hayata döndürüldüğü öğrenildi.

Gazetemiz baskıya hazırlandığı sırada görüşlerini almak üzere kendisine ait numaradan aradığımız ancak yakını ile görüşebildiğimiz Ali Y.’nin taburcu olmasına rağmen, gördüğü yoğun tıbbi müdahalenin etkisinden kurtulamadığı ve bu süreci bir süre daha istirahat atlatabileceği öğrenildi. Olayda iki tarafında ifadelerini alan Kocaali İlçe Emniyet Amirliği dosyayı Kocaali Savcılığı’na nakil ederken olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 00:38
SIRADAKİ HABER