Kocaali'de  Yakalanan 6 kişi tutuklandı

Sakarya Valiliğinden yapılan açıklamada “Daha önce hırsızlık suçlardan dolayı hüküm giymiş ve haklarında yakalama kararı bulunan çete üyelerinin uzun zamandır jandarmanın yakın takibinde iken Kocaali İlçesinde hırsızlık amacıyla keşif yaptıkları bilgisi alınmıştır.

Kocaali'de  Yakalanan 6 kişi tutuklandı

Çetenin faaliyetlerini titizlikle takip eden Jandarma, 09 Ağustos 2017 Çarşamba günü bir evden hırsızlık yaptığı esnada çetenin (4) üyesi ellerinde kapı ve kasa açmak için kullandıkları malzemeler ile parmak izlerini gizlemek için giydikleri eldivenlerle birlikte Jandarmanın ısrarlı ve titiz çalışmaları sonucu suçüstü yakalanmışlardır.


Yakalanan şüphelilerin sorgusunu derinleştiren Jandarma ekipleri, aynı gece Kocaali ve Karasu İlçelerinde operasyonları icra ederek çete ile irtibatlı (4) şüpheli daha yakalanarak gözaltına alınmıştır. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, organize ve çıkar amaçlı suç örgütü kuran (8) kişilik profesyonel hırsız çetesini suç işlemelerine fırsat vermeden yakalayarak çökertmiştir. Kocaali Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen (8) kişilik suç örgütü üyelerinden A.Y., S.E., M.S.G., S.İ., T.D. ve A.T.G isimli (6) üyesi mahkemece tutuklanarak Ferizli Cezaevine konulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sakarya Valiliği Basın Şube

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER