Kocaali Sivil Toplum Platformundan bağışçılarına plaketli teşekkür

Kocaali ilçesinde faaliyet gösteren platform yaptıkları sosyal çalışmalara maddi destek sağlayan kişileri işyerlerinde ziyaret ederek, bağışçılarını adlarına yaptırılan plaketleri taktim ettiler. 

Kocaali Sivil Toplum Platformundan bağışçılarına plaketli teşekkür

Platform Sözcü Şerif Sarı konuyla ilgili yaptığı açıklamada ; “ ilçemiz Kocaali’de 2019’dan itibaren faaliyet gösteren bir oluşumuz. Oluşumumuzun önceliği çevre ve insan odaklı çalışmaları hayata geçirmekti. 

Bu doğrultuda bugüne kadar ilçemiz Kocaali’de, okullarda öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda, araç gereç başta olmak üzere, öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm eğitim ve eğitimi teşvik edecek materyelleri ve talepler doğrultusunda Köy ve mahallelerimizde kamunun ortak kullanımında alan  alanlarının varsa ihtiyaçlarını gidermek için yola çıktık. 

İlçemizin bütününde gıda kolileri başta olmak üzere ailelerimizin ihtiyaç duyduğu konulara talepler doğrultusunda dayanışma göstermektir.  

Talep gelmesi ve haberdar olduğumuz hastalarımıza kaynak temin etmek. 
***

Bazı calışmalarımızın değeri ölçülemez. 

Platform olarak çalışmalarımızı talepler doğrultusunda  bizimle dayanışma içerisinde olan bağışçılarımız sayesinde 3 yıl boyunca gerçekleştirebildik. 

Kurulduğumuz tarihten bu güne  kadar yaptığımız “çevre ve sosyal” çalışmaların bazılarının değeri ölçülemez. 

Ancak  200 bin TL maddi kaynak karşılığı gıda ve bir kısmının bilgisini zaman zaman basınımız ve iletişim araçları üzerinden paylaştığımız  araç gereçleri temin ederek ilgili noktalara aktarabildik. 
***

Toplumun her kesiminden destek aldık. 

Bu çalışmaları yapmak için başvurduğumuz, kaynak talep ettiğimizde,  ülkemizin  bir bölgesinden başka bir bölgesine, Kocaali’mize el uzatan , verdikleri güçlü desteklerle yanımızda gördüğümüz, İstanbul’da ve İzmit’te ticari faliyetlerde bulunan iş insanları Sn. Necmetin Aydın Sn. Mustafa Akbıyık, Sn. Lütfi Kolçak Sn. Habip Karabacak ve çalışmalarımızdan haberdar olup farklı bölge ve ülkelerde yaşamlarını ve iş hayatlarını sürdüren,  bizlere ulaşarak, yetiştikleri ilçelerine ilgilerini esirgemeyen hemşerilerimiz Av. Recep Hekimci , Çevre mühendisi Sn. Emrah Yılmaz, iş insanı Sn. Orhan Yılmaz yönetici Sn. Sezgin Muslu ve ilçede ticari faaliyetlerini sürdüren, ilçenin sosyal ve kültürel dayanışma ihtiyacı ortaya çıktığında  her zaman destek olan, iş insanları Sn. Reşat Tank Sn. Hamza Dizdar Sn. Mustafa Akbıyık’a ve ilçe dışında kamu görevlerinde bulunan bu nedenle adları ifade edemediğimiz  hemşerilerimize,  az çok demeden bizlere ulaşarak dayanışma içerisinde bulunan kadınlara, emekleriyle geçinen ancak yaptığımız çalışmalara duyarsız kalmayarak destek sağlayan Kocaalili hemşerilerimize,  ilçemize aracılığımızla  aktardıkları kaynaklarla azda olsa hayatlarına dokuna bildiğimiz Aile, kişi ve öğrencilerimizin dua ve teşekkürlerini,  duyarlı basımımız aracılığıyla buradan ve ticari faaliyetlerini sürdürdükleri  işyerlerinde ziyaret ettiğimiz bağışçılarımıza ilettik. 

***

Bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. 

Ana bağışçı olarak  bizlere her zaman destek olan bu değerli kişiler adlarına platform olarak yaptırdığımız  plaketlerini teşekkürlerimizle birlikte taktim ettik.  
***

Bizi biz yapan anlayışla calışmalarımıza devam edeceğiz.  

Kocaali Sivil Toplum Platformu olarak dayanışma gösteren bu değerli insanları biz unutmayacağız. 

Kendilerininde bizleri unutmayacaklarını inanıyoruz. 

Bizi biz yapan sosyal çalışmalara, toplumla dayanışmaya talepler doğrultusunda sürdürmeye devam edeceğiz. 

Kocaali Sivil Toplum Platformu Sözcüsü
Şerif Sarı

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER