Kocaali Tokide 448 dairelik 1.ci etabın sonuna gelindi

Kocaali Belediyesi tarafından arazi temini yapılarak  TOKİ’ye devredilen 448 dairelik konutların 1’inci etabında sona  gelindi.

Kocaali Tokide 448 dairelik 1.ci etabın sonuna gelindi

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet ACAR, yapımına 2016 yılında başlanan 448 dairelik Ortaköy/Caferiye evleri konutlarının 1'inci etap çalışmalarında kaba inşaatların bittiğini ve çevre düzenleme işlemleri yakın bir zamanda başlayacak.  Söz konusu konutların Kocaali Belediyesi tarafından arazi temin edilerek TOKİ'ye devredilmesinin ardından hızlıca çalışmalara başlanıldığını  belirten Başkan ACAR , hak sahiplerine devir işlemlerinin 2017 yılının  sonunda  gerçekleşeceğini belirtti.

"SÖZLERİMİZİN ARKASINDAYIZ"
Vatandaşlarımızın Melen Barajı  projesi kapsamında yıkılan evlerinin  yerine Toplu Konut İdaresi  (TOKİ) tarafından Ortaköy/Caferiye Projesi gerçekleşiyor olmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Başkan Acar, "Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Biz vatandaşlarımızın mağdur olmaması için elimizden geneleni yapıyoruz. Ortaköylü vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerin arkasında bir bir duruyor olmanın ve başlatılamaz denilen projenin sona geldiğini görmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

"İKİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI"
Projenin devamı hakkında açıklamalar yapan Belediye Başkanı Ahmet ACAR, "448 Konutluk Ortaköy/Caferiye evlerinin bitmesinin ardından 740 konutluk ikinci etap    çalışmaları başlatılacak. Bu kapsamda Ülkemizin her tarafındaki vatandaşlarımız bu projeden istifade edebileceklerdir. Doğasıyla, Kültürüyle, Bütün güzellikleri ile Karadeniz incisi olan Kocaali'miz yakın bir zamanda büyük değişikler görecektir. İlçemizde başlattığımız çalışma seferberliğinin sonuçlarını görmeye başladık. İnşallah hızla değişen ve yenilenen bir Kocaali göreceğiz." ifadelerini kullandı. 
 

Kocaali Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER