Kocaali’de karla mücadele çalışmalarımız aralıksız devam ediyor

Başkan Acar; “Kar yağışının etkili olduğu günden itibaren ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız devam ediyor” dedi.

Kocaali’de karla mücadele çalışmalarımız aralıksız devam ediyor

Kocaali Belediyesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri ilçe genelinde karla mücadele çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada;  “Çalışmalar kapsamında şuana kadar otuz üç mahalle yolunda kar kürüme ve yol genişletme çalışmaları tamamlandığını ve mahallelerde muhtarlarla koordineli bir şekilde ara sokaklarda temizlik çalışmalarına devam edildiği ” bilgisi  verildi.

Şuana kadar 33 mahalle yolu açıldı.
Karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi veren Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “ Cumartesi gününden buyana şiddetli ve belirli aralıkla ilçemizde etkili olan kar yağışıyla birlikte gerek Büyükşehir Belediyemize bağlı ekipler gerekse Belediye ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Şu ana kadar ilçemizde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.  Büyükşehir Belediyesi ve Belediye iş birliği ile şu ana kadar otuz üç mahallemizin ana güzergahlarında, kar küreme ve yol genişletme çalışmaları tamamladı.

Muhtarlarımızla iş birliği halindeyiz. 
Sokak aralarında yapılan çalışmalarda Muhtarlarımızla koordinasyon bir şekilde ilerliyoruz. Belediye olarak; mahalle muhtarlarımız tarafından temin edilen araç ve iş makinalarına destek verilerek, karla mücadelenin etkin ve hızlı bir şekilde sonuç vermesi için var gücümüzle çalışıyoruz. 

Sokaktaki canlarımızı unutmuyoruz. 
Kar yağışının etkili olmasıyla birlikte olumsuz şartların ortaya çıkmaması için ekiplerimiz yoğun bir mesai içinde.  Bir taraftan ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerimizde çalışmalarımız devam ederken, diğer yandan; sokaklarımızı ve doğayı paylaştığımız sevimli dostlarımızın da olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için çalışıyoruz. İlçemizin birçok noktasında besleme çalışmalarımızı yaptık, yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız, yiyecek bulmakta zorlanan can dostlarımız için uygun yerlere yiyecek bırakmalarıdır”

Zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayalım. 
Meteorolojiden gelen raporlara göre bölgemizde kar yağışı etkili olacağı yönünde.  Hem ekiplerimizin işlerini kolaylaştırmak hem de can ve mal güvenlikleri açısından zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamalarını, Zorunlu bir şekilde trafiğe çıkacak sürücülerin ise araçlarında mutlaka kış lastiği takılı olmasını ve yanlarında zincir bulundurmalarını özellikle istirham ediyorum” şeklinde konuştu. 

Kocaali Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER