Kocaali’de müteahhitler dernekleşiyor 

Kocaalide faaliyet gösteren inşaat firmaları ilçede yaşanan sektör sorunları konularını görüşmek üzere bir araya geldiler. 

Kocaali’de müteahhitler dernekleşiyor 

Edinilen bilgilere göre KOCAALİ merkez mahalle, Zafer meydanındaki adreste, toplantıyla bir araya gelen sektör temsilcileri yaptıkları toplantıda, “ilçe ekonomisine önemli katkısı olan inşaat sektörünün”  ana gövdesini oluşturan, müteahhit, mühendis, teknik eleman ve ustaların aldıkları sorumlulukların önemine vurgu yapıldı. 

Hataların önüne geçmek öncelik. 
İnşaat kalitesini sürekli kılmak ve yaşanan ve yaşanması muhtemel  sorunların önüne geçmek için bir araya gelen sektör temsilcileri görüş alışverişinde bulundular. 

Belediye ve meslek odalarının görüşleride dikkate alınarak yapılan toplantıda  sektörün sorunları ve sektör paydaşları olarak bölgede standartlar doğrultusunda kaliteli yapılaşmanın her kademesinde  iç denetimin sürekli olmasının sektörün saygınlığı ve bölgenin önemini dahada artıracağı yönünde görüş birliği oluştu . 

İç denetim için Kocaali’de müteahhitler dernekleşiyor.  
Kocaalide faaliyet gösteren inşaat firmaları ve sektörde faaliyet gösteren işletme temsilcileri yapılan toplantıda dernekleşme kararı aldılar.  

Dernekleşmek için geçici yönetim oluşturdular.  
İlçede faaliyet gösteren inşaat firmalarının temsilcileri iç deneti ve belediye başta olmak üzere paydaşlarla sorunların ve çözüm önerilerinin sağlıklı bir içerikte yapılabilmesi için yapılan toplantıda dernekleşmenin faydalı olacağı yönünde görüş birliğine  varılarak bu doğrultuda çalışmaları gerçekleştirmek için yapılan önermeler doğrultusunda geçici yönetim oluşturuldu.  

Kocaali Müteahhitler Derneği geçici yönetimi şu isimlerden oluştu.  

Hasan ali kulaç
Celal abatay
Ramazan aksu
Selim öztürk
Güven ikiz 
Muhammet ince
Erol yeşil

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2022, 23:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER