Kocaali’de Şehit Ailesine Ziyaret Ettiler

Hemşinliler Hizmet Vakfı’ndan Kocaali’de Şehit Ailesine Ziyaret etti. 

Kocaali’de Şehit Ailesine Ziyaret Ettiler

Türkiye’nin bütünde Sosyal faaliyetlerini sürdüren “Hemşinliler Hizmet Vakfı” heyeti 07.09.2019 tarihinde Mardin’de teröristlerle girdiği çatışmada Şehit olan Tufan Kansuva’nın Kocaali İlçesinde Eşinin ve Ailesinin yaşadığı haneyi ziyaret ettiler. 
Ziyaret esnasında Hemşinliler Hizmet Vakfı Başkanı Necmettin Aydın Şehit Ailesine hitaben;  Şehitlerimiz hepimizin Şehidi. Tufan Kansuva’da ülkemizin selameti için şehit olmuş bir kardeşimiz. İnanıyoruz ki Şehidimiz Yaratan katında rıza kazanmıştır. 

Şehitlerimizin emanetleri bizim emanetimizdir.
Tufan Katsuva ve tüm şehitlerimize ülke ve toplum olarak sürekli sahip çıkıyoruz. 
Bizde bu anlamda Tufan Şehidimizin bize emaneti olan aile fertlerini ziyaret ederek, Hemşinliler Hizmet Vakıf olarak hizmetlerinde olduğumuzu ifade etme fırsatı yakaladık. Dedi.

E. Vali Dursun Ali Şahin; Şehitlerimizin haklarını ödeyemeyiz

Hemşinliler Hizmet Vakfı Mütevelli Heyeti başkanı olan E. Vali Dursun Ali Şahin Şehit ailesini ziyarettin de; Tufan Kansuva bu milletin evladı olarak görev yapıyordu. 
Şehitlik mertebesine ulaşarak yine milletimizin gönlünde sarsılmaz bir şekilde kendine yer edindi.
Ülkemizin huzuru için aldıkları görevde şehit olan tüm şehitlerimizin yakınları toplum olarak hepimizin emanetidir.

Başlıca görevimiz!.
Emanetlerimizi gözümüz gibi korumak başlıca görevimizdir.
Devletimiz Şehit ailelerimize gerekli öncelikleri sağlamayı sürdürüyor. Bizde sivil organizasyon, Hemşinliler Hizmet Vakfı olarak daima Şehitlerimizin hizmetinde olmayı, üzerimize bu anlamda düşen görev ve sorumluluklarımızı aralıksız sürdüreceğiz, dedi.  

Kocaali merkez mahallede gerçekleşen ziyarete, Kocaali Şöförler ve Otomobilciler Esnaf Odası başkanı, vakıf yönetim kurulu üyeleri; Nurettin Yalçın, Metin Küçük, mütevelli üyeleri, Saliha Aydın, Pembe Küçük, Şerif Sarı katıldılar.

Şerif SARI

SIRADAKİ HABER