Kocaali’lilerin MYO hayali bir kez daha başka bahara kaldı

Millet vekilleri ellerini taşın altına koymadıkları için TOKİ’nin ilçede yaptırdığı ilkokulun geçici olarak MYO’na tahsis edilmesi yönündeki talep reddedildi.

Kocaali’lilerin MYO hayali bir kez daha başka bahara kaldı
banner97

17 YILLIK HAYAL ; Kocaali’ye Meslek Yüksek Okulu kazandırma hayali bundan 17 yıl önce, 2002 yılında başlandı. Okul inşaatın temeli ise 2013 yılında atıldı. Bugün gelinen noktada ortada sadece kaba inşaatı bitmiş bir bina var. Bina geçtiğimiz ay yapılan protokolle Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne (SUBÜ) devredildi.

TOKİ’DEN TALEP ;  Bu arada SUBÜ yönetimi, Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile ilçe yöneticileri geçici çözüm ile çare aradılar. Çare olarak, TOKİ’nin Kocaali’de yaptırdığı konut sahasına inşaa edilen ilköğretim okulunun geçici olarak MYO’na tahsis edilmesi görüşü ortaya çıktı ve bu görüş doğrultusunda TOKİ ile yazışmalar başladı.

RED KARARI VERDİ; SUBÜ’ nün TOKİ’ ye yaptığı başvuru kısa sürede karara bağlandı. TOKİ, ilköğretim okulunun MYO’na tahsis edilmesi yönünde talebi “Mümkün Değil” diyerek reddetti. Başta Sakarya Milletvekilleri olmak üzere, yerel yöneticilerin ilgisizliği ve takipsizliği Kocaali MYO’nun geleceğini birkez daha belirsizliğe sürükledi.
 

Adapazarı Akşam Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER