Maden Deresi için çalışmalar sürüyor

Başkan Acar “Maden Deresi Oryantiring Parkuru Hazırlanması ve Eski Maden Tünelinin Güvenli Hale Getirilerek Turizme Kazandırılması projesi, Büyükşehir’in de devreye girmesiyle inşallah çok daha güzel olacak” dedi.

Maden Deresi için çalışmalar sürüyor

Kocaali Kaymakamlığı, Kocaali Belediyesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Maden Deresi Oryantiring Parkuru Hazırlanması ve Eski Maden Tünelinin Güvenli Hale Getirilerek Turizme Kazandırılması” projesi çalışmaları sürüyor. Çalışmalar kapsamında düzenlenen toplantıya Başkan Acar’ın yanı sıra; Kocaali İlçe Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin Bey ve SBB Bürokratları katıldı.

Maden Deresi cazibe merkezi haline gelecek
Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; Kocaali Kaymakamlığı, Kocaali Belediyesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından finansman desteği sağlanan “Maden Deresi Oryantiring Parkuru Hazırlanması ve Eski Maden Tünelinin Güvenli Hale Getirilerek Turizme Kazandırılması” projesinde teknik çalışmalar tamamlandı. Çalışmalar kapsamında; şelaleye çıkmak için kullanılan patika yola merdiven yapılacak, tünellerin içi aydınlatılacak, vatandaşlarımızın doğanın güzelliklerini seyir edebilmeleri için teras konulacak ve kamera sistemi ile de izlenebilecek. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Maden Deresi Kocaali’mizin önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelecek. Bu vesile ile çalışmalara sundukları desteklerinden dolayı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim ” ifadelerini kullandı
 

Kocaali Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER