Maden Deresi mesire alanlarıyla ekoturizmin merkezi olacak

Başka Yüce, 2020 yılının son gününde şehrin kuzey bölgesini heyecanlandıracak bir müjde paylaştı:

Maden Deresi mesire alanlarıyla ekoturizmin merkezi olacak

“Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin turizm potansiyeline Maden Deresi bölgesinde hayata geçireceğimiz ekoturizm projesiyle canlılık katacağız. Mesire alanını dönüştürecek, yürüyüş yolları, piknik alanları ile ekoturizmin merkez konumu Maden Deresi olacak. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 2020 yılının son gününde şehrin kuzey bölgesi için müjdeli haberi paylaştı. Nitelikli doğal koruma alanı olarak tescillenen ve şehrin önemli turistik noktalarından biri olan Maden Deresi için ekoturizm projesi hayata geçireceklerini açıklayan Başkan Ekrem Yüce, proje kapsamında atıl vaziyette bulunan piknik ve rekreasyon alanları yenilenecek, doğal mağaraların bulunduğu turistik alanda ekoturizm projesi kapsamında ise yürüyüş parkuru inşa edilecek.

Ekoturizm projesi canlılık katacak
Projeyle ilgili AKOM’da Kocaali Kaymakamı Dr. Nebi Eyüpoğlu, Kocaali Belediyesi Başkan Yardımcısı Halil Esen ve Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin ile bir araya gelen Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimizin kuzey ucu Kocaali, Karadeniz’in maviliği, doğanın yeşilliği ile adeta cennet köşelerimizden. Doğal güzelliklerinin yanı sıra turizm potansiyeli de hem bölgenin hem de şehrimiz için büyük bir kazanım. Şimdi biz bu değerleri hem korumak hem de ekoturizm ile canlandırmak istiyoruz” dedi.

Hayırlı olsun
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sungur Mehmet Yeni’den bilgiler de alan Başkan Ekrem Yüce, “Önemli turistik noktalarımızdan olan Maden Deresi ve çevresinde gerçekleştireceğimiz mesire ve ekoturizm projemizle beraber bölgede turizm canlanacak. Proje kapsamında atıl vaziyette olan mesire alanını doğaya uygun bir şekilde yenileyecek, bölgeye ekoturizm projemiz kapsamında yürüyüş parkurları, çeşmeler ve dinlenme yerleri inşa edeceğiz. Doğa yürüyüş parkurunun bulunduğu ve doğal mağaralara sahip önemli turistik noktalarımızdan olan Maden Deresi’nde hayata geçireceğimiz projemiz hayırlı olsun” dedi.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER