Marka’dan Kocaali’ye tam destek

Başkan Acar “Kimya Teknolojileri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’yla, Sakarya Ticaret Odası çalışmalarımıza devam ediyoruz, derken;

Marka’dan Kocaali’ye tam destek

Marka Genel Sekreteri Dr. Mustafa ÇöpoğluKocaali’miz içinde bölgemiz içinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Kocaali için planlanan projeler ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyarete Başkan Acar’ın yanı sıra Ak Parti İlçe başkanı Ersan Demir katıldı.

Kimya Teknolojileri İhtisas OSB için çalışmalarımız sürüyor
Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “1 yıldan bu yana çalışmalarını sürdürdüğümüz “Kimya Teknolojileri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” için çalışmalarımız sürüyor. Proje kapsamında; Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ’nun destek sözünü daha önceki görüşmelerimizde almıştık. Şimdi de Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu; “… Bölgemizin ve Kocaali’mizin kalkınmasına dönük, bütün çalışmalara güçlü bir şekilde destek vereceklerini ifade ettiler. Kimya Teknolojileri İhtisas OSB, çalışmalarımız tamamlandığı zaman Kocaali’mizin istihdam sorunu büyük ölçüde çözülecek, gençlerimizin için yeni iş sahaları açılacak.

Maden Deresi cazibe merkezi haline gelecek 
Sözlerine devam eden Başkan Acar; “Kocaali Kaymakamlığı, Kocaali Belediyesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından finansman desteği sağlanan “Maden Deresi Oryantiring Parkuru Hazırlanması ve Eski Maden Tünelinin Güvenli Hale Getirilerek Turizme Kazandırılması” projesinde teknik çalışmalar tamamlandı. Çalışmalar kapsamında; şelaleye çıkmak için kullanılan patika yola merdiven yapılacak, tünellerin içi aydınlatılacak, vatandaşlarımızın doğanın güzelliklerini seyir edebilmeleri için teras konulacak ve kamera sistemi ile de izlenebilecek. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Maden Deresi Kocaali’mizin önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelecek.

Tanıtım filmi için çalışmalar tamamlandı
Başkan Acar; “Kocaali’mizin tanıtımı için kamu kurum ve kuruluşlarıyla olan iş birliğimiz devam ediyor. Çalışmalarımız kapsamında MARKA ile geçtiğimiz aylarda imzalanan, Kocaali’nin tanıtım filmi oluşturulması projesinde protokol imzalandı ve çalışmalara başlanıldı. 
Bu vesile ile; Sakarya’nın gözbebeği Kocaali ilçemize vermiş oldukları desteklerden dolayı Marka Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu ve emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Desteğimiz artarak devam edecek
Marka Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu “Kocaali, Sakarya’da en çok proje yazan Belediyelerimiz arasında. Başkanımızın da ifade ettiği gibi,” Sakarya’nın Gözbebeği” olan Kocaali ilçemize ve diğer bölgelerimize desteklerimiz artarak devam edecek “dedi. 
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER