Milletin Destanı 5. Yılında

Başkan Acar; “15 Temmuz gecesi, içimize sinmiş asker üniformalı hainlerin başlatmış olduğu darbe girişimi 5. Yılında, Allah bize bir daha böyle acı şeyleri nasip etmesin derken, Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, “Milletimizin duygularını kullanıp, bizden biri görünüp, alçakça ve kalleşçe hain darbe girişiminde bulunanlara milletimizin en güzel cevabı vermiştir

Milletin Destanı 5. Yılında

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Gülfettin Çelik, “15 Temmuz, asla unutulmaması gereken bir derstir” dedi. 


Kocaali Kaymakamlığı ve Kocaali Belediyesi iş birliği ile “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü” etkinlikleri düzenlendi.  Etkinlik programına   Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, Cumhuriyet Savcısı Osman Ercan, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Gülfettin Çelik, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, İlçe Jandarma Komutanı  Öcal  Ereli, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Mansur Saldıran,  Siyasi Parti İlçe Başkanları, Gençlik Spor İlçe Müdürü  Ramazan Doğanay, İlçe Müftüsü  Adem Gülmek,  Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ve 15 Temmuz Destanı yazan vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz, Milleti devre dışı bırakma hareketidir. 
15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi programında konuşan Belediye Başkanı Ahmet Acar,” 15 Temmuz hain kakışması üzerinde birçok senaryo, yazıldı çizildi. Fakat; 15 Temmuz, Milleti devre dışı bırakma hareketidir.  Arkadaşlar 15 Temmuz hain darbe girişiminden 8 ay önce 1 kasımda bu milletin hakemliğine gidildi. “Ey millet, ne düşünüyorsun? Türkiye’nin istikameti ne yöne gitsin, Ülkemizi kimler idare etsin” denmiş, yaklaşık 55 milyon seçmen bir araya gelmiş, istişare yaparak bir görüş ortaya koymuş. Hatta ondan 4-5 ay önce 7 Haziran’da da millete gidilmiş, 15 Temmuz’da birileri çıkmış, 1 yıl içinde 2 kere seçime giden 55 milyon insan seçmenin ve 81 milyon Türk milletinin hakemliğine ihtiyaç duysa da “Milletin, bizim nazarımızda zerre kadar kıymet-i harbiyesi yoktur. Biz ne diyorsak o olur; Hükümran biziz, irade biziz, bizim dediğimize boyun eğeceksiniz” diyen; zavallılara, Milletimizin top yekûn haddini bildirdiği, onları inlerinden tek-tek bulup, Türk yargısına teslim ettiği, sokaklarda kocaman bir Osmanlı şamarını indirdiği bir gecedir.  O gece de tavrını gösterip taraf olan, milli iradenin yanında yer alan; hakkını, hukukunu, dinini, namusunu, şerifini korumak için gerek dua eden gerekse meydanlara çıkan herkesi saygı ile selamlıyorum. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize Allah’tan hayırlı, sağlıklı güzel ömürler diliyorum” dedi. 

15 Temmuz, 3-5 haine karşı verdiği mücadeledir. 
Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu; “Bizler bazı hadiseleri, bazı olayları anlatmaya, yazıp çizmeye çalışırken; Bazen kalemin aciz, sözün eksik olduğunu hissederiz.  İşte 15 Temmuz’da yaşananlar, Sayın Cumhurbaşkanımızın istikamet vermesiyle meydanları, yaşlısıyla genciyle, kadını erkeği ile kentlisi, köylüsü ile dolduran aziz milletimizin 3-5 haine karşı verdiği bir mücadeledir.  Ben o gece, halisane niyetle ve ihlasla meydanları dolduran şehitlerimize yüce Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Gazilerimize, sağlık ve sıhhat niyaz ediyorum. O günden sonra; 30 gün boyunca meydanları 1 an olsun boş bırakmayan milletimizi saygı ile selamlıyorum.  Allah cümlesinden, cümlemizden razı olsun” şeklinde konuştu.  

15 Temmuz, asla unutulmaması gereken bir derstir. 
Programa konuşmacı olarak katılan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Gülfettin Çelik; “15 Temmuz 2016, birilerinin bu memleketi yıkma adına başkalarının taşeronluğunu yapmasının başlangıç tarihi değildir. İnşallah dünya, dünyanın 5’ten büyük olduğu yeni bir döneme ulaştığı, bambaşka bir dünya ve medeniyetin ışıkları ortaya çıktığı zaman, 15 Temmuz 2016 tarihini bambaşka bir tarih olarak hatırlayacağız. Bundan 20-30 veya 50 yıl sonra inanıyorum ki herkesin daha eşit, daha adil, daha iç içe ve daha özgür olduğu bir dünya kurulduğu zaman, 15 Temmuz geçmişe dönük olarak böyle bir milat tarihi olarak kabul edilecektir.
 Bu itibarla bu 251 şehidimize çok şey borçluyuz. Ama bizler de inşallah bundan bir hisse alacağız. Yetiştirdiğimiz öğrencilerle, bilimsel katkılarımızla, araştırmalarımızla, topluma yapmış olduğumuz hizmetle, o medeniyet hareketinin parçası olacağız.

 

Kocaali Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER