Motokum yarışları bayramın 3 ve 4 günleri Kocaali’de gerçekleştiriliyor  

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ve geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilecek “Kocaali Motokum Festivali 11-12 Temmuz tarihinde Kocaali plajında gerçekleştirilecek.   

Motokum yarışları bayramın 3 ve 4 günleri Kocaali’de gerçekleştiriliyor  

Bayramın 3 ve 4 gününe denk gelen, aynı zamanda Kocaali belediyesi meclis üyesi olan Emre Yılmaz etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada; 
İlçemiz Kocaali’de geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediğimiz ve her yıl düzenlemeyi planladığımız ilimizin tek kumsalda yapılan gösteri amaçlı yarışlara bu yılda eksiksiz hazırlanmak istedik. 

Motokum Organizasyon Komitesi oluşturuldu

Bu doğrultuda ilçemizde faaliyet gösteren çoğunlukla genç iş insanlarından oluşan arkadaşlarımızla konuyla ilgili geniş katılımlı bir toplantı yaptık.
Yaptığımız toplantıdan bir organizasyon komitesi oluşturduk.
Komiteden çıkan sonuçla ilçemiz kumsalında gerçekleştirilecek “Kocaali Motokum Festivali’nin” eksiksiz yapılması için iş insanlarımızın önerisiyle kamuya yük olmadan bir bütçe oluşturulmasına karar verdik. 

Motor sporcuların duayenleri ve gençleri Kocaali’de bir arada

Motor sporlarının ülkemizde süreklilik içerişinde gelişmesine öncülük eden ve dünyada haklı bir üne sahip bu sporun lider kişilerini ve gençlerini, bölgemizin istisna kumsallarının başında olan Kocaali kumsallarında, festivalimizde boy gösterecek olmalarını heyecanla bekliyoruz.  

Hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. 

Bölgemizden ve ilimiz Sakarya’nın bütününden Binlerce misafiri ilçemizde ağırlamak, festivalimize katılarak mutlu anlar geçirmeleri için Bayramın 3 ve 4 günü organizasyon komitesi ve ilçemiz Kocaali adına festivalimize, yaşayacağımız görsel şölene ve heyecana Motokum yarışlarını izlemeye herkesi davet ediyoruz.

Belediye başkanımız Sn Ahmet Acar’a teşekkür ediyoruz

Komite olarak festival içeriğiyle ilgili bazı kararlar almamız gerekti.

Yapacağımız etkinliğimiz için Kocaali ilçemiz sahil kesiminde ana caddemiz olan Atatürk caddesinin etkinlik boyunca trafiğe kapalı olması gerekiyordu. 
Atatürk Caddesi boyunca belirlediğimiz alana karavan Parkı ve festivalimiz süresince kumsalımızın bazı bölümlerine çadır kampı kurulacak.
Komitemizin talebini belediye Başkanımız Sn Ahmet Acar’a ilettiğimizde gerekli çalışmaların yapılması için ilgili birimleri harekete geçirdi.
Başkanımızın özel ilgi gösterdiği organizasyonumuzla ilgili tüm hazırlıklarımız eksizsiz sürüyor. 
Sn başkanımıza yapacağımız etkinliğe tam destek vermesi ve gençlerimizin sporla buluşması için gösterdiği duyarlılık için teşekkür ediyorum. dedi.

Şerif SARI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER