Muhtar Geçici “Kocaali belediyesini ciddiyete davet ediyorum“

Kocaali Yeni mahalle muhtarı Cemal Geçeci yaptığı açıklamayla Kocaali belediyesinde birimlerde yaşanan sorunlara dikkat çekti.  

Muhtar Geçici  “Kocaali belediyesini ciddiyete davet ediyorum“

Muhtar Geçeci konuyla ilgili yaptığı  açıklamada ; mahalle halkından seçimle yetki aldım. 

Vatandaşlarımız her hangi bir sorunda ilk olarak muhtarlığımıza müracaat ediyor. Sorunlarına çözüm İçin oy, dolaysıyla yetki verdiği muhtarlığımızdan sorunlarına çözüm bekliyorlar.  
***

Belediyemizle koordineli çalışmak istiyoruz!.

Muhtarlık olarak mahallemizde vatandaşımızın yaşadığı her hangi bir sorundan haberdar olduğumuzda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Çözüm üretiyoruz. 
Bazı sorunları aşmak İçin yetki ve imkanla bakımından  Muhatabımız olan Kocaali Belediyemize konuyu, yaşanan sorunu ya da sorunları aktarıyoruz. 

Ancak Sn. Başkanla ve Başkan yardımcıları mahallemizde hizmet eksikliği noktasında yaşanan sorunları paylaştığımızda gerekenler için birimleri işaret ediyorlar. 
Belediyemiz birimlerden, yetkililerden  üstelerinden gelen ya da aktarıldığını varsaydığımız sorunlarımıza gerekli çözümü ve çözümleri mantıklı süreler içerisinde üretmiyorlar.

***

Vatandaşımızın mağduriyet yaşamasını kabul etmiyorum. 

İlçe halkına dolaysıyla Yeni Mahallemize hizmet üretmekle mükellef Kocaali Belediyesinde düzensizlik, adeta laçkalık kurumsallık kazanmış. 

Belediye yetkililerinden hizmet üretmektede yaşanan bu düzensizliğin giderilmesi hususunda sorumlu olduğumuz vatandaşlarımız adına ısrarcı oluyoruz. 
Ancak yaşananlar konusunda muhtarlık olarak özellikle son yıllarda olumlu bir gelişme göremedik.  
***


Bugün git yarın gel anlayışını red ediyoruz. 

Muhtar Geçici sözlerine şöyle devam etti; Muhtarlık birimi vatandaşın gözünde ne anlama geldiğini biliyoruz. 

Bu doğrultuda mahallemde sorunların çözümü yönünde muhtar olarak aralıksız çalışıyoruz.  

Vatandaş 24 saat ulaştığı ve belediyenin sorumluluğunda olan konulardan haberdar ettiğimizde, mahalle halkımızın hizmet beklediği ve taleplerini görmezden gelinmesini kabul ermemiz mümkün değil. İşleyişte yaşanan aksaklıkları defeten ilgililere, belediye yönetimine  bildirmemize rağmen işleyişte bir gelişme yaşanmamasını ülkenin hizmet üretmekle konumlandırılmış bir kuruma yakışmamaktadır.  

***

Belediye kurumu   “bugün git yarın gel” anlayışıyla yönetilemez.  

Muhtarlık makamı ve belediye yönetiminde bulunmak süreli zamanları içerir.  

Asıl olan Belediye kurumlarının kurumsal anlayışla hareket ederek  planlı programlı çalışarak mahallelerimize eşit hizmet üretmekle mükelleftir. 

Kurumlarda başta üst düzey yönetimler olmak üzere, mahallelere, dolaysıyla halka hizmetle mükellef belediyeler keyfiyet içerisinde hareket etmeleri kabul edilemez.  

***

Makamlar geçicidir. 

Muhtarlık makamı başta olmak üzere tüm makamlar adaletli ve zamanında hizmet üreterek görevleri son bulduğunda halkta olumlu anılmamalı. 

Bu düşüncelerle Kocaali Belediye yönetimini kurumsallığa, belediye birimlerini hizmet üretmekte planlamaya ve  ciddiyete davet ediyorum.” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Şerif SARI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER