O’ platformdan Öğrencilerin okuma motivasyonu İçin ödül!

Kocaali Sivil Toplum Platformu’ndan Kocaali’de öğrencilerin okuma alışkanlıklarını artırmaları İçin “Bisiklet, Paten ve Scooter” ödülü. 

O’ platformdan Öğrencilerin okuma motivasyonu İçin ödül!

Kocaali Hürriyet ilköğretim okulu öğretmenlerinin, öğrencilerin okuma alışkanlıklarını gelişmesi ve okuduklarını anlama ve aktarma yöntemlerini öğrenebilmeleri için bu yıl farklı bir program uygulayarak öğrencileri motive etmeyi amaçladılar.  

Hürriyet ilköğretim okulu öğretmenlerinden İlker Turan Ertürk konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede;

Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla bu yıl 4. sınıf öğrencileri için yapılması planlanan ve öğretmenlerin seçtikleri iki kitap eşliğinde öğretmenlerce hazırlanacak sorulardan yapılacak sınav sonuçlarına göre dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilecektir.

Seçtiğimiz ödüllerin bir kısmının sponsorluğunu Kocaali Sivil Toplum Platformu tarafından yapılmaktadır.

Seneye tüm şubeler bazında yapılması planlanan etkinliğin öğrencilerde okuma alışkanlığını olağan hale getirilmesini amaçlıyoruz .

Yaptığımız organizasyonla öğrencilerimize ders kitapları haricinde okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçlıyoruz.  
Bu doğrultuda kitaplar seçerek öğrencilerimize sunduk.  

Ancak öğrencilerimiz yaşları itibarıyla dikkat sorunu yaşayabilecekleri düşüncesiyle farklı bir yöntemle okumalarını sağlamak, okuduklarını daha iyi anlama yönünde motive etmeyi arzuladık.   

Bunun içinde “Bisiklet, Paten ve Scooter” gibi bu yaştaki çocukların daha çok ilgi göstereceği araç-gereçleri ödül olarak okulumuzda sergileyerek ortaya koyduk. 

Haziran ayında belirlediğimiz tarihte değerlendirme, Okuma sonunda yapacağımız sınavla hangi öğrencimiz okuduğunu yazıyla özetleme, anlatımla ifade etme başarısını değerlendireceğiz. 

Kurulumuzun 1’den 3’e kadar dereceye gire,  sıralamada kendine yer bulan öğrencilerimize   “Kocaali Sivil Toplum Platformu’nun” talebimiz neticesinde temin ettiği “Bisiklet, Paten ve Scooter’den” oluşan  ödülleri vereceğiz.”

Platforma teşekkür. 

Uygulamaya koyduğumuz bu programa talebimiz sonucu aldıkları ödüllerle destek sağlayan  Kocaali Sivil Toplum Platformu’na ve paydaşlarıma teşekkür ediyoruz” dedi. 

***

Şerif Sarı ;

öğrenciler toplumumuzun  geleceği. 

Kocaali Sivil Toplum Platformu sözcüsü Şerif Sarı Hürriyet ilkokulu öğretmenlerince talep edilen “Bisiklet, Paten ve Scooter’leri” teslim ederken yaptığı açıklamada “ Platform olarak ilçemizde eksikliği ya da olması gerektiği düşünülen her konuda var olmayı amaçlıyoruz. 

Bu doğrultuda gecmişte talepleri paydaşlarımızın katkılarıyla karşılamaya çalıştık. 
Bugünde İlker Turan Ertürk öğretmenimizin ve mesai arkadaşlarının, geleceğimiz olan öğrencilerinin donanımlı birer yetişkin olmaları amaçıyla düşündükleri bir güzel çalışmaya destek sağlamak adına okulumuzdayız.  

Paydaşlarımıza Teşekkür ediyoruz. 

Tüm bu sosyal çalışmaların ortaya konması, talep edilenin karşılanabilmesi için kaynak edinmemiz gerekiyor. 

Kocaali Sivil Toplum Platformu olarak, bugüne kadar gördüğümüz eksiklikler ve bize gelen talepleri  karşılayabilmek adına yaptığımız sosyal çalışmalar için yaptığımız çağrılara her zaman cevap veren paydaşlarımıza birkez daha Kocaali Sivil Toplum Platformu sözcüsü olarak ve toplumun geleceği olan öğrencilerimize ve onları hazırlayan öğretmenlerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER