Sualtı Teknolojileri Programı için geri sayım

SUBÜ Denizcilik MYO Müdürü Doç. Dr. Nuri Akkaş, Türk Balıkadamlar Spor Kulübü ve Türkiye Liman İşletmecileri Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Sualtı Teknolojileri Programı için geri sayım

Ziyarette MYO bünyesinde kurulması planlanan Sualtı Teknolojisi Programı ve +1 Eğitim Modeli kapsamında yapılacak iş birlikleri konuşuldu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nuri Akkaş, beraberinde Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı Öğretim Üyesi Kaptan Dr. Ramazan Açıkgöz ile Türk Balıkadamlar Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Gündoğdu Saruhanoğlu, Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) Genel Sekreteri İrfan Bilgin ve TÜRKLİM Eğitim ve Araştırma Koordinatörü Prof. Dr. Soner Esmer’i ziyaret etti.

Modeli başarıyla uyguluyoruz
Türk Balıkadamlar Spor Kulübü ziyaretinde yapılan görüşmede; bilimsel araştırmalarda, deniz arama-kurtarma çalışmalarında, su altı sanayi sektöründe ve dalış turizminde çalışabilecek uzmanlaşmış teknik dalgıç yetiştirmenin önemi üzerinde duruldu. Bu doğrultuda Sualtı Teknoloji Programı’nın SUBÜ Denizcilik MYO’da açılması ve aktif eğitime başlayabilmesi için yapılması gerekenler istişare edildi. TÜRKLİM ziyaretinde ise +1 Uygulamalı Eğitim Modelinin temel amacının öğrencilerin istihdama yönelik yetişmelerini sağlamak ve istihdam edilebilme olanaklarını artırmak olduğuna vurgu yapıldı. Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Doç. Dr. Nuri Akkaş, “+1 Modelinin öncüsü olan ve en iyi uygulayan üniversiteyiz. Denizcilik sektörü için de bu modelimizin ne kadar verimli bir şekilde uygulanabileceğini gösteriyoruz. TÜRKLİM ile birlikte günün teknolojisi ve bilgilerine sahip öğrenciler yetiştirmek konusunda fikir birliği sağladığımız için mutluyuz” diye konuştu.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER