SUBÜ’den denizcilik alanında Erasmus+ iş birliği

SUBÜ ve Litvanya Denizcilik Akademisi arasında Erasmus+ değişim programı kapsamında karşılıklı öğrenci ve personel değişimini içeren bir anlaşma imzalandı.

SUBÜ’den denizcilik alanında Erasmus+ iş birliği

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ve Litvanya’nın Klaipeda şehrinde bulunan Litvanya Denizcilik Akademisi (Lietuvos Aukstoji Jureivytes Mokykla) arasında Erasmus+ değişim programı kapsamında bir anlaşma imzalandı. Anlaşmayla SUBÜ Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğrenci ve personelleri ile Litvanya Denizcilik Akademisi öğrenci ve personelleri eğitim ve ders verme amacıyla diğer okula gidebilecek. Ayrıca karşılıklı olarak akademik ve kültürel ilişkiler geliştirilebilecek.

5 yıl geçerli olacak
2021-2022 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı itibariyle başlayacak anlaşma 2027-2028 Akademik Yılı’na kadar 5 yıl süreyle geçerli olacak. Bölgesinde denizcilik alanında tek ve öne çıkan bir eğitim-öğretim kurumu olmayı hedefleyen SUBÜ Denizcilik MYO, tüm öğrenci ve personellerine uluslararası rekabetin yoğun olduğu denizcilik sektöründe bilgi ve görgülerini artırmayı da amaçlıyor. Bu anlamda Litvanya Denizcilik Akademisi ile yapılan anlaşma doğrultusunda karşılıklı öğrenci ve personel değişimi önemseniyor. Çok amaçlı ve uluslararası bir derin su limanına sahip olan Klaipeda’da, gemi onarımı ve gemi yapımının yanı sıra tüm deniz işi yük ve taşıma hizmetleri gerçekleştirilebiliyor.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER