Yıl sonuna kadar ilçemizde 77 kilometre yol yenilenmiş olacak

Başkan Acar, İlçemizde; Büyükşehir, Karayolları ve Belediyemiz olarak yıl sonuna kadar 77 km yolu yenilemiş olacağız” dedi. 

Yıl sonuna kadar ilçemizde 77 kilometre yol yenilenmiş olacak

Kocaali’de asfalt çalışmalarında sıcak asfalt serim çalışmaları tamamlanırken, Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen beton yol çalışmaların da ise son aşamaya gelindi. Çalışmalar kapsamında, ilçede Kocaali Belediyesi tarafından, Caferiye, Alandere, Yalı, Yayla, Yeni, Karşı, Hızar ve Ağalar Mahallelerinde sıcak asfalt çalışmaları, Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından, Kirazlı, Şerbetpınar, Kestanepınar Mahallelerinde seri serim asfalt çalışmaları tamamlanırken, Büyükşehir Belediyesi tarafından, Yalpankaya, Yanıksayvant, Küplük, Açmabaşı, Çukurköy, Koğukpelit, Kirazlı, Şerbetpınarı ve Hızar mahallelerini kapsayan güzergahta ise son aşamaya gelindi.

Belediyemiz tarafından ilçemizde 22 kilometre yol yapıldı
İlçede yapılan sıcak asfalt yol yapım çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “Her yıl seviyeyi arttırarak ilçemizin her noktasında sıcak asfalt serim çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.  Bu yıl ilçe merkezinde ekiplerimiz tarafından; Caferiye, Alandere, Yalı, Yayla, Yeni, Karşı, Hızar ve Ağalar Mahallelerini kapsayan 22 kilometre sıcak asfalt çalışmalarımız tamamladık. Önümüzdeki dönem inşallah bu rakamı daha arttırmayı hedefliyoruz. 

Selahiye ’de 4,5 km’lik beton yol çalışmasına başlayacağız. 
Kırsal mahallelerinde yol sorunun önemli bir ölçüde çözüldüğü ifade eden Başkan Acar; “2019-2020 ve 2021 yıllarında ilçemizde yaşanan sel afetlerinde kırsal mahallelerimizi birbirine bağlayan güzergahlarda yollar neredeyse kullanılamaz hale geldi. Bu yıl yaşanan sel afetinde, özellikle   Selahiye-Demiraçma mahallelerini birbirine bağlayan “100. Yıl” yolunda ciddi tahribatlar meydana geldi. Menfezler yıkıldı, dere yataklarında genişlemeler meydana geldi. Bu bağlı olarak heyelan riski olan bölgelerde ulaşımda ciddi sıkıntılar oluştu.  Ekiplerimiz tarafından menfez çalışmaları tamamlanırken, Geçen hafta bu yol için “Beton Yol” ihalesini tamamladık.  Yapılan ihaleyle birlikte, Selahiye-Demiraçma mahallelerini birbirine bağlayan 4.5 kilometrelik güzergahı komple yenilemiş olacağız” 

2022; “Yol Yapım Yılı” olacak
İlçemiz, büyük bir yol ağına sahip. Bu nedenle bazı aksaklıklar, yapılamayan yollar olabiliyor. İnşallah, önümüzdeki yıl; bizim ölçeğimizdeki ilçe belediyelere nazaran rekor seviyede bir asfalt çalışması yapmak için hazırlıklarımıza başladık. Yıl başından itibaren ihale çalışmalarımızı da tamamlayarak atacağımız adımlarla 2022 yılı Kocaalimiz için eksikliklerin büyük ölçüde giderildiği “Yol Yapım Yılı” olacak. 

Hizmet teşekkürü 
Çalışmalardan dolayı hizmet teşekkürde bulunan Belediye Başkanı Ahmet Acar; “  başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce’ye,  Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a, Ak Parti  Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcımız Ali  İhsan Yavuz’a, Ak Parti İl Başkanımız Yunus Tever’e, Ak Parti Sakarya Milletvekilimiz Çiğdem Erdoğan Atabek’e, yüklenici firmaların  personellerine, Büyükşehir  ve Belediye personellerimize, çalışmalarımızın tamamlanmasını ve yolların yenilenmesi  sabırla bekleyen  çok kıymetli hemşerilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kocaali Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER