Adapazarı Vefadır!

Adapazarı Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında sevenleri ile buluşan, Çarşılar Trenler Hatıralar kitabını imzalayan Adapazarlı yazar Cihat Zafer, “Adapazarı kültürü ile büyüdüm, en güzel günlerim Adapazarı’nda geçti.

Adapazarı Vefadır!
HABERİN GALERİSİ
Adapazarı Vefadır!

Adapazarı Vefadır!

Adapazarı vefadır. Vefasız olanın hafızası da yoktur.” dedi.

ADA Aşıkları Hep Buluşsun
Başkan Mutlu Işıksu ise, “Adapazarlılık kavramının müşahhas örnekleri olan kıymetli yazar ve dostlarımızla bir arada olmaktan mutluyuz. ADA aşıkları hep buluşsun ki kadim şehrimizin geleceğe umudu güçlenerek sürsün. Sevgili Cihat Zafer'e teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Cihat Zafer Sevenleri İle Buluştu 
Adapazarı Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Kasım ayı programı kapsamında Adapazarlı yazar Cihat Zafer, söyleşi ve imza gününde sevenleri ile buluştu. Adapazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel ve kitapseverler katıldı.

Yazmazsak Geriye Bir Şey Kalmaz
Adapazarı günleri, İstanbul ve Adapazarı yolculukları ile radyo ve televizyon hatıralarını sevenleri ile paylaşan, Adapazarı sevdasını ayrıntıları ile okuyucularına aktaran Zafer, “Adapazarlı olduğumu, Adapazarı'na olan sevdamı hiç unutmadım. Adapazarı, bizim şehrimiz ve biz bu şehri köklerinden, kokusundan tanırız ve kültür, para ile satılan bir şey değildir. Adapazarı'nın kültürü vardır, yazmazsak bizden geriye bir şey kalmaz.” şeklinde konuştu.

Biz Birlikte Adapazarı'yız
Şehrin sevilen isimleri Selim Gündüzalp, Sadık Canlı, Selahattin Şimşek, Mehmet Toplar, Engin Gündoğdu ile olan anılarından söz ederek söyleşisini tamamlayan Cihat Zafer, “Biz birlikte Adapazarı'yız. Hep birlikte Adapazarlıyız. Bizleri buluşturan Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’ya ve Başkan Yardımcımız Fatih Çelikel'e teşekkür ediyor, Adapazarı’nı çok seviyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kitabını İmzaladı
Söyleşi sonunda Cihat Zafer, son yayımlanan "Çarşılar Trenler Hatıralar"  kitabını sevenleri için imzaladı.
 

Adapazarı Belediyesi Basın Servisi

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER