Daha Mutlu Bir Hayat Dileği

Kocaali Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Kadınlar Günü ve Keşkek İkramı Programı Kocaalili bayanlardan yoğun ilgi gördü.

Daha Mutlu Bir Hayat Dileği

Bahçem Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen ve yaklaşık 900 kişinin katıldığı etkinlik üç saat sürdü.

Salonda yer kalmadı

Kocaali Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Kadınlar Günü ve Keşkek İkramı Programı her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi gördü. Geçtiğimiz Pazar günü Bahçem Düğün Salonu’nda Kocaalili yaklaşık 900 bayanın katılımıyla gerçekleştirilen programa Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak, İl Genel Meclis Üyeleri Şaban Kanbur, Halit Depe, MHP Kocaali İlçe Başkanı Kemal Din, Belediye Meclis Üyeleri Yakup Ekşi, Recep Elik, Nurettin Serdaroğlu, Mustafa Güllü ve Recep Geçici katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar yaptı. Konuşmasında kadının toplumdaki rolü ve önemine değinen Başkan Acar, “Toplumun her kesiminde aktif görev alan kadınlarımız ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmesinin başlıca aktörleridir. Doğuştan ölüme kadar hayatımızın her kademesine emeği olan kadınlarımızın bu önemli gününü kutluyor, programımızın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Geleceğimiz elinizde şekilleniyor
Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın açılış konuşmasının ardından söz alan Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan ise kadının gelecek nesilleri şekillendiren yegane unsur olduğunu vurguladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın çocuklar, özürlüler ve kadınlar olmak üzere ciddi çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Feslihan, bu çalışmaların il merkezlerinde Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ilçelerde ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından takip edildiği belirtti. Okuyan çocuk sahibi bayanlara şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı, engelli birey sahibi ailelere evde bakım yardımı, sosyal güvencesi olmayan 65 yaş üstü bayanlara, resmi nikahlı eşi vefat eden ve sosyal güvencesi olmayan bayanlara çeşitli nakdi yardımlar yapıldığını özellikle vurgulayan Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, “Sizlerden bu bilgileri yakınlarınızla paylaşmanızı ve çevrenizde bu gibi durumlarla karşı karşıya olanların, devletimizin sizlere sunmuş olduğu imkanlardan yararlanmak üzere kaymakamlığımıza baş vurmalarını rica ediyorum” dedi. Kocaali Belediyesi tarafından hazırlanan yaklaşık üç saat sürek Kadınlar Günü ve Keşkek İkramı Programı slayt gösterimi, hediyelerin takdim edilmesi ve katılımcılara Gümüşoluk Köyü bayanları tarafından hazırlanan ikramların sunulması ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 00:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER