Dostoyevski yol göstericim olmuştur

Büyükşehir Belediyesi Şubat Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Dostoyevski Bize Ne Söyler’ konferansı ile devam etti.

Dostoyevski yol göstericim olmuştur

Tosun, “Dostoyevski bir klasik, yazdığı her eser başyapıt olmuştur. Ortalama bir yazar olmak için Dostoyevski’yi en az beş kez okumak gerekir. İnsanlara ve hayata karşı Dostoyevski bana hep yol gösterici olmuştur” dedi.  kocaali 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Dostoyevski Bize Ne Söyler’ konferansı ile devam etti. Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda edebiyatsever katıldı.

Kültür ve uygarlık taşıyıcısı
Yazar Necip Tosun “Edebiyat bir ulusun kültür ve uygarlık taşıyıcısıdır. Eğer edebiyat olmasaydı biz Yunus Emre gibi inancımızı dile getiremeyecektik. Toplumda neler olup bittiğini biz edebiyatçılar sayesinde öğreniriz. Biz büyük edebiyatçı Dostoyevski’yi okurken Rus toplumu hakkında da bilgiler ediniriz. Büyük edebiyatçılar gazeteciler gibi sadece toplumda olanlar hakkında bilgi vermez aynı zamanda sezgileriyle gelecek olaylardan da bilgi verir” dedi.

Ortalama bir yazar olmak için
Tosun, “Dostoyevski bir klasik, yazdığı her eser başyapıt olmuştur. Biz Dostoyevski’yi bugün hala okuyabiliyorsak ve hala unutulmadıysa bu demek oluyor ki eserlerinde bize evrensel değerlerini eksiksiz bir şekilde vermiştir. Ortalama bir yazar olmak için Dostoyevski’yi en az beş kez okumak gerekir. İnsanlara ve hayata karşı Dostoyevski bana hep yol gösterici olmuştur” dedi.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 13:11
SIRADAKİ HABER