Her şeyi O'ndan öğrendik

Ak Parti Kocaali Kadın Kolları tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında bayanlara yönelik düzenlenen program ilçe halkından yoğun ilgi gördü.

Her şeyi O'ndan öğrendik

 Bahçem Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programa yaklaşık 400 bayan katıldı.

Yoğun ilgi

Ak Parti Kocaali Kadın Kolları tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Hz. Muhammed’in Hayatı ve Kardeşlik konulu program Kocaalili kadınlardan yoğun ilgi gördü. Yaklaşık üç saat süren programda slayt gösterisi ve tefli ilahi grubu gösterisi izleyiciler tarafından ilgi ile izlendi. Ak Kadın Kolları Başkanı Nevin Deligöz’ün açılış ve teşekkür konuşmasının ardından slayt ve ilahi gösterisi ve sohbet programı icra edildi. Programda ayrıca katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Teşkilat ayrıca ilçe içersindeki bayan esnafları ziyaret ederek Kutlu Doğum Haftasını tebrik etti ve gül dağıttı.

Şefkat ve merhamet
Programda açılış konuşmasını yapan Ak Parti Kocaali Kadın Kolları Başkanı Nevin Deligöz insanoğlunun iyiye ve adalete dair her şeyi Hz Muhammed (S.A.V.)’den öğrendiğine vurgu yaptı. Hz Muhammed’in doğumunun İslam Alemi’nde büyük önem arz ettiğini vurgulayan Başkan Nevin Deligöz “Bizler iyi ve kötüyü ayırt etmeyi, sevmeyi, paylaşmayı, ahlakın güzelliklerini, adaletli davranmayı, şefkat ve merhametin sınır tanımayan yönünü, kısaca her şeyin en iyisini ve insan onuruna uyan yaşama sanatını O’ndan öğrendik. Sevgili peygamberimizin kutlu doğumunun 1441. yıldönümünün, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, milletimizin birlik ve beraberliğine ve İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 00:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER