Hz. Peygamberin ahlakı Hz. Musa’nın asası gibidir

Büyükşehir Belediyesi Ocak Kültür Sanat Etkinlikleri Doç. Dr. Yasin Pişgin’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Hz. Peygamberi Yeniden Düşünmek’ isimli konferans ile devam etti.

Hz. Peygamberin ahlakı Hz. Musa’nın asası gibidir

Pişgin, “Hz. Peygamber ahlakı ile Hz. Musa’nın denizi yardığı gibi asasıyla, o ahlakı ile cahiliyenin perdelerini yarmıştır. Hz. Peygamberin ahlakı Hz. Musa’nın asası gibidir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Ocak Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Hz. Peygamberi Yeniden Düşünmek’ isimli konferans ile devam etti. AKM’de düzenlenen ve Doç. Dr. Yasin Pişgin’in konuşmacı olarak katıldığı konferansı çok sayıda vatandaş takip etti. Konferans sonunda konuşmacı Pişgin’e Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Resul Narin tarafından günü anısına hediye takdim edildi.

Kuran’ın mucizesi
Doç. Dr. Yasin Pişgin, “Biz bir peygamberin peygamberliğini Allah’ın ona lütfettiği bir mucize ile anlıyoruz. Hz. İsa’yı ölüleri diriltmesinden tanıyoruz, Hz. Musa’yı denizi yarmasından aşinayız. peygamber efendimizin nübüvvet öncesi ve sonrası hayatı, Kuran’ın en büyük delili Allah kelamı olduğunun kanıtıdır. Nübüvvet öncesi peygamber efendimiz ‘El emin’ oluşudur. Dürüst ve masum oluşudur. Kuran peygamber efendimizin en büyük mucizesidir ama Kuran’ın mucizesi ise peygamber efendimizin ahlakıdır. Hz. Peygamber ahlakı ile Hz. Musa’nın denizi yardığı gibi asasıyla, o ahlakı ile cahiliyenin perdelerini yarmıştır. Hz. Peygamberin ahlakı Hz. Musa’nın asası gibidir” dedi.

İnsaniyettir İslamiyet
Doç. Dr. Pişgin, “İnsaniyet eşittir İslamiyet. İslamiyeti kaybeden insaniyeti kaybeder. İçinde bulunduğumuz zaman modern bir cahiliyeyi andırıyor. Akdeniz’in kıyılarına çocuklar vuruyor. Dünyanın her yerinden dumanlar yükseliyor. Zulüm afakı sardı. Bugün ermeni meselesinde ülkemizi soykırımla itham eden ABD’nin topraklarında toplu çocuk mezarları ortaya çıkıyor. Bugün sadece Cezayir’de 2 milyon Müslümanı katleden Fransa, İslam coğrafyasına ve ülkemize insanlık dersi vermeye kalkışıyor. Bu dünya bugün tıpkı cahiliye zamanında olduğu gibi Hz. Peygamberin rahmetinden, merhametinden mahrum kalmanın travmalarını yaşıyor. İslam insanı bir noktadan alır ve Allah’ın razı olduğu kul örnekleri haline getirir” dedi.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER