Kınalılar Kültür Şenliği’nde coştu

Sakarya Kınalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma ve Kültür Derneği; Kuban sponsorluğunda protokolünün katılımıyla muhteşembir “Kültür Şenliği” gerçekleştirdi.

Kınalılar Kültür Şenliği’nde coştu

Sakarya Kınalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma ve Kültür Derneği; Kuban Diamond & Jewellery Ana sponsdorluğunda Sakarya protokolünün katılımıyla muhteşem ve örnek bir “Kültür Şenliği” programı gerçekleştirdi. Kınalıların yoğun yaşadığı mahallelerinden ve derneğinde hizmet binasının yer aldığı Tekeler Mahallesi’nde gerçekleşen ve Dernek Başkanı Adem Köse‘nin ev sahipliğindeki programda Serhat Nişli verdiği konseriyle, Kınalılar’a muhteşem bir gün yaşatırken, açılan standlarda davetlilere çeşitli hediyeler takdim edildi. Programda ayrıca; Kuban Diamond & Jewellery şamsli davetlilere çekilişle kolye ve beştaş yüzük hediye edildi.
 
Yoğun protokollü katılım
Organizatör Özcan Yemiş’in sunuculuğunu üstlendiği programa; İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Adapazarı Belediye Başkan Vekili İbrahim Akçam, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma KurtuluşSakaryaspor Kulüp Başkanı Nihat Nalbant, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, CHP Meclis Üyeleri Şaban Koludra, Haluk Akbay, Saadet Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Abidin Birinci, Sakarya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, Kahveciler Odası Yönetimi ve Ana Sponsor Kuban Diamond & Jewellery Müdürü Esma Büşra Bak ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Sakarya bir kültür mozaiğidir
Prrogramın açılış konuşması yapan Sakarya Kınalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Köse; katılan herkeze teşekkür ederek; Kınalıları tek çatı altında toplayarak, b irlik ve beraberlik içerisinde derneklerin faaliyetlerinin artırarak sürdüreceklerini, Sakarya’nın  her platformunda olacaklarını söyledi. Programda söz alan Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimizin en güzel örneği farklı farklı milletlere ev sahipliği yapmasıdır. Şehrimizde bu kültürler dostluk ve kardeşlikle huzur içinde yaşıyor. Kınalılar Balkanların en güzide, en kahramanca mücadelesini verip kültürlerini, geleneklerini, adetlerini terk etmeden gittikleri yerlere medeniyet götüren ve Sakarya’da olmalarından şeref duyduğum mümtaz şahsiyetlerdir. Şehrimizde hep birlikte kültürel bir mozaik oluşturmaktayız. Sakarya demek tüm kültürlerin birlikte huzur içerisinde dostça ve kardeşçe yaşaması demektir. Sakarya’mızın zenginliği bu kültürel çeşitliliğidir. Sakarya’mızın kültürel zenginliğini geliştirmek için bizde gereken çalışmaları gerçekleştireceğiz” dedi.
 
Kınalılardan birlik ve beraberlik
Programın ana sponsoru Ana Sponsor Kuban Diamond & Jewellery’in Müdürü Esma Büşra Bak ise yaptığı konuşmasında; 8 yıl önce faaliyetine ara verdiğimiz derneğimizin tekrar açılışını yaptığımız bu özel günde sizleri de aramızda görmekten büyük bir mutluluk duymaktayız. Etkinliğimizin ana sponsoru olan Kuban kuyumculuk ailesinin bir parçası ve aynı zamanda bir kınalı göçmeni olarak bu güzel günde sizlerle beraber olmak beni ayrıca onurlandırmaktadır. Bu tür organizasyonlar, geçmişte bir çok güzelliği beraber yaşayan hemşerilerimin, şehir hayatının bir takım zorluklarından dolayı birbirleriyle kaybolan ilişkilerinin yeniden güzel ve sağlam bir temel oluşturabilmesi için oldukça yararlı bir ortam oluşturmaktadır. Biz de Kuban ailesi olarak bu güzel geceye renk katmak amacıyla siz değerli misafirlerimiz için küçük sürprizler hazırladık. Gece sonunda yapılacak olan hediye çekilişimize katılmak için Kuban Gold standında sizleri bekleyen çekiliş numaralarından ve hediye Çekler’inden almayı unutmayınız. Sözlerimi bitirirken, bu güzel geceyi bizlere sunan derneğimiz ve yönetim kurulu üyelerine, katkı sağlanlara, bu gecenin anlamını pekiştirmek, birlik ruhu için, burada siz hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

Levent CANDAN

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER